Archiwum: Lipiec 2010


Nowy numer gazety „Nasza Wieś Zabłędza”

30 lipca 2010, Informacje

Od trzech lat w Zabłędzy wydawana jest gazeta „Nasza Wieś Zabłędza”. Zadaniem gazety jest dokumentacja ważniejszych wydarzeń z życia naszej wsi. To wpływa na poczucie tożsamości i odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę – podkreśla Krzysztof Jasiński – pomysłodawca i wydawca gazety.


Plener rzeźbiarski trwa

28 lipca 2010, Kultura i Edukacja

W ramach obchodów 670-lecia lokacji miasta Tuchowa w dniach od 23 lipca do 1 sierpnia odbywa się I Plener Rzeźbiarski w Tuchowie.


Benedyktyńskie Lato Muzyczne

28 lipca 2010, Kultura i Edukacja

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, Klasztor oo. Redemptorystów w Tuchowie oraz Burmistrz Tuchowa zapraszają na cykl koncertów w ramach projektu „Benedyktyńskie Lato Muzyczne. Szukaj pokoju i idź za nim”.


Plener malarski „Sacrum”

28 lipca 2010, Kultura i Edukacja

W dniach od 1 do 14 sierpnia w Tuchowie odbędzie się Ogólnopolski Plener Malarski „Sacrum” z udziałem artystów z całego kraju.


Zlot motocyklistów

27 lipca 2010, Wydarzenia

Dnia 31 lipca w ramach IV Międzynarodowego Zlotu Motocyklistów – organizowanego przez Tarnowską Konfederację Motocyklistów WATAHA -odbędą się pokazy motokrosowe i koncerty, na które motocykliści zapraszają wszystkich mieszkańców Tuchowa, Tarnowa i okolic.


Film konkursowy: Konie

27 lipca 2010, Informacje

Zapraszamy do oglądania filmu pt. „Konie” autorstwa Wiktora Sajdaka. Gratulujemy autorowi I miejsca w konkursie – film to efekt wielkiej pracy włożonej w przygotowanie materiału i montaż zdjęć. Film przemawia swą dynamiką i dobrym połączeniem dźwięku i obrazu.


Powódź. Pomagamy! - wyniki konkursu

Powódź. Pomagamy! – wyniki konkursu

27 lipca 2010, Informacje

Z przyjemnością informujemy, że dwa wnioski przygotowane przez Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju, w ramach akcji „Powódź. Pomagamy!” – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, zostały pozytywnie rozpatrzone i przyznano bezzwrotną pomoc dla dwóch organizacji z Gminy Tuchów, poszkodowanych podczas ostatniej powodzi.


Koncerty z okazji uroczystości odpustowych

26 lipca 2010, Informacje

W ramach uroczystości odpustowych w Parafii św. Jakuba Apostoła w Tuchowie odbył się koncert zespołu „Z Tobą” oraz koncert obojowy z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Odbyła się również aukcja własnoręcznie podpisanych fotogramów Artura Żmijewskiego z dedykacją „Dla dotkniętych powodzą mieszkańców Tuchowa”.


Informacja dla uczestników konkursu fotograficznego, filmowego, poetyckiego i literackiego

23 lipca 2010, Kultura i Edukacja

Informujemy wszystkich uczestników konkursu fotograficznego, filmowego, poetyckiego i literackiego, że prezentacje prac konkursowych, wręczenie nagród przez Burmistrza Tuchowa oraz wspólne spotkanie laureatów i uczestników odbędzie się na początku miesiąca września na uroczystej gali w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie.


Rozstrzygnięcie konkursów: fotograficznego i filmowego

23 lipca 2010, Kultura i Edukacja

W ramach obchodów roku jubileuszowego 670-lecia miasta Tuchowa odbyły się konkursy: fotograficzny oraz filmowy. Na konkurs fotograficzny, dziesięciu uczestników nadesłało 40 prac konkursowych. Dnia 21 lipca 2010r. Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac. Oto wyniki:


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.