Archiwum: Październik 2012


Gratulacje dla Jakuba Mikruta

Gratulacje dla Jakuba Mikruta

31 października 2012, Informacje

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Wrona oraz Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś wręczyli Jakubowi Mikrutowi – zdobywcy III miejsca w IX Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej w Kolonii – list gratulacyjny oraz upominki.


Tuchowska biblioteka na targach książki w Krakowie

Tuchowska biblioteka na targach książki w Krakowie

31 października 2012, Kultura i Edukacja

W sobotę, 27 października Biblioteka Publiczna zorganizowała dla swoich czytelników wyjazd na XVI Ogólnopolskie Targi Książki w Krakowie. Na targi wybrali się członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece w Tuchowie oraz filii w Siedliskach oraz bibliotekarze i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie, w sumie 26 osób.


Święto Niepodległości w Tuchowie

Święto Niepodległości w Tuchowie

30 października 2012, Wydarzenia

Starosta Tarnowski i Burmistrz Tuchowa zapraszają na uroczystość z okazji Święta Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada o godz. 15:30 w sali widowiskowej tuchowskiego Domu Kultury.


Ankieta dot. dostępu do usług telekomunikacyjnych

29 października 2012, Informacje

Urząd Komunikacji Elektronicznej, aby zapobiec cyfrowemu wykluczeniu mieszkańców i ułatwić im dostęp do telefonii stacjonarnej oraz internetu, opracował tzw. „mapy popytu”. Mapy te pokazują, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie mieszkańców na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu oraz bezpłatne lub tanie hotspoty i gdzie te usługi są niedostępne.


Spotkanie grupy pozytywnie zakręconych

29 października 2012, Informacje

26 października w Domu Kultury spotkała się grupa „pozytywnie zakręconych”, która była organizatorem Ogólnopolskiego Zlotu Pojazdów „Wehikuł czasu”. Była więc okazja na podsumowanie tegorocznego zlotu i zaplanowanie przyszłorocznego.


XIV Zlot Niepodległościowy w Łowczówku

27 października 2012, Informacje, Wydarzenia

Z okazji 98. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Wójt Gminy Pleśna Stanisław Burnat, Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś mają zaszczyt zaprosić na XIV Ogólnopolski Zlot Niepodległościowy „Łowczówek 2012”, który odbędzie się 4 listopada.


Złote gody w Tuchowie

Złote gody w Tuchowie

27 października 2012, Informacje

25 października w restauracji „Agawa” odbyła się podniosła uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydenta RP dla par, które świętowały w tym roku 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Była także jedna para, która świętowała 60-lecie pożycia małżeńskiego i została wyróżniona medalem, wydanym z okazji 670-lecia Tuchowa.


Inauguracja sezonu siatkarskiego

26 października 2012, Sport

Już w najbliższą sobotę zainauguruje rozgrywki siatkarskie w sezonie 2012/2013 zespół Fan Sokół Tuchów. Przemeblowana i wzmocniona kadra zapewni emocje. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców – początek spotkania z Wolanią Wola Dębińska o godz. 19:00, w sobotę 27 października.


Rajd szlakiem „Wokół Tuchowa”

Rajd szlakiem „Wokół Tuchowa”

26 października 2012, Turystyka

19 października br., przy pięknej pogodzie, odbył się V Rajd im. Tadeusza Wantucha szlakiem „Wokół Tuchowa”, zorganizowany przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Tuchowa we współpracy z Młodzieżowym Kołem TMT, Młodzieżową Radą Gminy i sołtysem Burzyna. Patronat honorowy sprawował burmistrz Tuchowa.


Kwesta na renowację starego cmentarza

26 października 2012, Informacje

Zarząd Towarzystwa Miłośników Tuchowa – podobnie jak w latach poprzednich – organizuje kwestę na renowację starego cmentarza. Kwestarze będą zbierać datki do puszek, sprzedawać cegiełki i foldery na temat tego cmentarza. Tylko dzięki ofiarności tuchowian będzie możliwe odnowienie kolejnych nagrobków.


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.