Archiwum: Lipiec 2013


Tuchowianie najlepsi w regionie

31 lipca 2013, Sport

30 lipca w Rudce odbył się powiatowy turniej „Wakacje z Piłką Nożną”. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów: LKS Ciężkowianka Ciężkowice, LKS Rudka, MKS Tuchovia, LKS Zryw Wielka Wieś, LKS Radłovia. Młodzi piłkarze Tuchovii (rocznik 2000 i młodsi) wygrali wszystkie mecze zdobywając I miejsce.


Konkurs

Konkurs „Maluch 2013”

31 lipca 2013, Informacje

Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie informuje, iż Minister Pracy i Polityki Społecznej 19 lipca 2013 roku ogłosił – w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – II edycję konkursu „Mlauch 2013”.


Kronika Tuchowska 30.07.2013 roku

30 lipca 2013, Filmy

Zapraszamy na „garść” kolejnych informacji filmowych z wydarzeń w naszym mieście i okolicy. Tym razem dużo o straży pożarnej, która uczestniczyła w kilku z nich. Będzie też o „Bitwie o Tuchów” oraz wernisażu wystawy Karola Moździerza.


 Tour de Pogórze – mini rajd rowerowy – relacja

Tour de Pogórze – mini rajd rowerowy – relacja

30 lipca 2013, Sport, Turystyka

W niedzielę, 28 lipca o godz. 12:00 z tuchowskiego rynku wyruszył mini rajd Tour de Pogórze. Żar lejący się z nieba nie odstraszył miłośników turystyki rowerowej. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała ul. Partyzantów, Wołową, Daleką do Bistuszowej, a następnie do Uniszowej. Tam w gospodarstwie agroturystycznym Filipówka na Podlesiu uczestnicy rajdu mogli odpocząć i uzupełnić braki w […]


Utrudnienie w dostępie do wody

30 lipca 2013, Informacje

Spółka Komunalna “Dorzecze Białej” Sp. z o.o.w Tuchowie informuje, że 31 lipca (środa) w godz. 8:00-11:00 w związku z włączeniem projektowanej sieci wodociągowej w rejonie firmy WIMED nastąpi przerwa w dostawie wody z wodociągu publicznego w Tuchowie w rejonie ulic: Długiej, Stawarza, Młyńca, Drelicharza. Za utrudnienia przepraszamy.


Wystawa poplenerowa

Wystawa poplenerowa „Sacrum”

29 lipca 2013, Informacje, Wydarzenia

XIV Międzynarodowy Plener Malarski „Sacrum” zakończyła wystawa poplenerowa. W Tuchowie gościliśmy 14 artystów, malarzy z Polski, Słowacji, Armenii, Ukrainy i Czech. Artyści nanosili na płótna pejzaże Tuchowa i okolic, by 26 lipca zaprezentować swoje dzieła na poplenerowej wystawie w Domu Pielgrzyma Marianum.


Plener rzeźbiarski zakończony

Plener rzeźbiarski zakończony

29 lipca 2013, Informacje, Wydarzenia

Od 17 lipca w tuchowskim amfiteatrze odbywał się IV Międzynarodowy Pogórzański Plener Rzeźbiarski. W plenerze uczestniczyło 12 artystów rzeźbiarzy z Polski, Białorusi, i Ukrainy. Temat przewodni tegorocznego pleneru to: „Rzemiosło i stare zawody”. Plener trwał do 27 lipca.


Wakacje z piłką nożną

Wakacje z piłką nożną

29 lipca 2013, Sport

Po wygraniu turnieju gminnego (w ramach akcji „Wakacje z piłką nożną”) trampkarze młodsi Tuchovii, prowadzeni przez trenera Adama Zająca, wystartują w turnieju powiatowym, który odbędzie się 30 lipca (wtorek) w Rudce.


Pieszo i rowerem przez Pogórze

Pieszo i rowerem przez Pogórze

24 lipca 2013, Turystyka, Wydarzenia

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie zapraszają do wzięcia udziału w dwóch turystycznych wydarzeniach.


Piękno ludowych kapliczek i ich historia - konkurs

Piękno ludowych kapliczek i ich historia – konkurs

24 lipca 2013, Informacje

Jesteś ciekawy i dociekliwy? Lubisz wędrować i słuchać opowieści? Potrafisz fotografować, malować i rysować – ten jest konkurs dla ciebie! Klub Dobrze Nastawionych Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ogłosiły właśnie konkurs: „Piękno ludowych kapliczek i ich historia”. Termin nadsyłania prac od 1 lipca do 31 sierpnia 2013 r.


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.