Archiwum: Marzec 2014


Zagraniczne praktyki uczniów ZSP w Tuchowie

Zagraniczne praktyki uczniów ZSP w Tuchowie

31 marca 2014, Kultura i Edukacja

W dniach 13-17 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie gościł nauczyciel liceum Jean de la Taille w Pithiviers – Bertrand Bouchon. W ramach wymiany partnerskiej między szkołami ustalono, że dwóch uczniów technikum organizacji usług gastronomicznych naszego zespołu szkół odbędzie praktyki w Pithiviers we Francji w czerwcu 2014 r., natomiast dwóch uczniów z […]


Akcja krwiodawstwa w Dąbrówce Tuchowskiej

Akcja krwiodawstwa w Dąbrówce Tuchowskiej

29 marca 2014, Informacje

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej zwraca się z prośbą o przyłączenie się do akcji honorowego krwiodawstwa, która zostanie przeprowadzona w remizie OSP w Dąbrówce Tuchowskiej, przy współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi pw. św. Floriana przy OSP w Zakrzowie.


Edukacja sportowa i taneczna w ZSP

28 marca 2014, Kultura i Edukacja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie rozpoczyna w roku szkolnym 2014/2015 naukę w 3-letnim liceum ogólnokształcącym o profilu sportowo-tanecznym.


Tuchowska laureatka konkursu z języka niemieckiego

28 marca 2014, Kultura i Edukacja

10 marca zakończyła się tegoroczna edycja Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Uczestniczyło w niej ponad 1400 uczniów z całej Małopolski. Laureatami zostało 21, a wśród nich uczennica klasy 3d tuchowskiego gimnazjum Lidia Drabik.


Wręczono tytuły

Wręczono tytuły „Lider Małopolski 2013”

27 marca 2014, Informacje

W XIV edycji konkursu, w której nadawane są tytuły „Najlepszych przedsięwzięć roku w Małopolsce – Lider Małopolski”, nagrodzono gminę Tuchów oraz Spółkę Komunalną Dorzecze Białej w Tuchowie. Laureatami zostali także m.in. Europejskie Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach i Teatr Nowa Łaźnia w Nowej Hucie. Nagrody wręczyli członek zarządu Jacek Krupa, przewodniczący sejmiku Kazimierz […]


Pod wspólnymi gwiazdami, na jednym globie

27 marca 2014, Kultura i Edukacja

3 marca w Nowym Sączu odbył się finał Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Wiktoria Hudyka z Zespołu Szkół w Tuchowie z klasy VIb zdobyła tytuł finalisty, zajmując VI miejsce w województwie. W konkursie wzięło udział 125 najlepszych uczniów z Małopolski. Do upragnionego tytułu laureata zabrakło 2 pkt…


Nowe

Nowe „życiówki” tuchowian w półmaratonie!

27 marca 2014, Sport

Jak co roku na rozpoczęcie wiosny w Krakowie odbywa się półmaraton Marzanny. W tym roku była to już XI edycja tych zwodów biegowych. Od kilku edycji w tej imprezie biegowej uczestniczą także zawodnicy z Burzyna: Robert i Jarosław Makowiec, nie inaczej było i teraz. W biegu tym zobaczyliśmy także debiutanta – Tomasza Kawę.


Wyniki konkursu ortograficznego

25 marca 2014, Kultura i Edukacja

Już po raz trzynasty uczniowie szkół gminy Tuchów zmierzyli się z trudnościami ortografii. Skrzyżowali pióra, aby walczyć o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Tuchowskiej.


„Wieczornica wielkopostna”

25 marca 2014, Kultura i Edukacja

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tuchowie serdecznie zapraszają na „Wieczornicę wielkopostną”, która odbędzie się 30 marca 2014 roku o godzinie 15 w tuchowskim Domu Kultury. Uczniowie pragną podzielić się refleksją o sensie życia i tajemnicy przemijania stojąc u progu świąt Wielkiej Nocy.


Liga żaków w Tuchowie

24 marca 2014, Sport

22 marcaw hali MOSiR w Tuchowie rozegrano ostatni turniej halowej ligi żaków w piłce nożnej (rocznik 2005 i młodsi), organizowanej przez TOZPN i MOSiR Tuchów.


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.