Archiwum: Kwiecień 2014


Informacja

30 kwietnia 2014, Informacje

Na podstawie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Burmistrz Tuchowa informuje, o złożeniu w dniu 25.04.2014r. przez Stowarzyszenie Rozwoju Jodłówki Tuchowskiej i Jej Mieszkańców oferty realizacji zadania publicznego.


Sukces młodego strażaka z Tuchowa

30 kwietnia 2014, Informacje

Świetne wiadomości dotarły do nas z Krakowa, gdzie w dniu wczorajszym, tj. 29 kwietnia, odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna a wystartowali w nich przedstawiciele wszystkich powiatów w całej Małopolsce. Po części pisemnej – teście składającym się […]


Konferencja prasowa nt. otwarcia strefy i 3maj się festiwalu

30 kwietnia 2014, Informacje, Wydarzenia

Prócz festiwalowych atrakcji podczas konferencji zadawano pytania na temat otwarcia Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, które będzie towarzyszyć imprezie w Tuchowie. To właśnie te kwestie żywo interesowały dziennikarzy w czasie konferencji prasowej, którą zorganizowano w restauracji Włóczykij w Tarnowie.


Czytanie łączy pokolenia

30 kwietnia 2014, Informacje, Kultura i Edukacja

Tuchowska biblioteka wraz z filiami przygotowuje się do swojego święta, tzn. „Tygodnia Bibliotek 2014”. Rozpocznie się ono 7 maja o godz. 12:00 przedstawieniem teatralnym dla najmłodszych pt. „Lampa Aladyna” w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie.


Wniosek z Łowczowa pierwszy na liście rankingowej POKL

30 kwietnia 2014, Kultura i Edukacja

Wniosek pn. „Lepszy start”, przygotowany przez dyrektor Kazimierę Snopkowską w celu pozyskania środków na utworzenie przedszkola w Szkole Podstawowej w Łowczowie, został oceniony najwyżej przez komisję konkursową POKL.


Dni otwarte w Dorzeczu Białej

29 kwietnia 2014, Informacje

Spółka Komunalna Dorzecze Białej informuje, że w związku z akcją pt. „Dni otwarte z okazji 10-lecia wejścia Polski do UE”, współorganizowaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w dniach 5-10 maja 2014 r. spółka udostępnia do zaprezentowania mieszkańcom, uczniom szkół obiekty zrealizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej zlewni rzeki Biała […]


Relacja Krzysztofa Jasińskiego z Watykanu

Relacja Krzysztofa Jasińskiego z Watykanu

29 kwietnia 2014, Informacje

Kościół katolicki ma dwóch nowych świętych. To papież – Polak Jan Paweł II oraz jeden z jego poprzedników – Jan XXIII. Niedzielna msza kanonizacyjna, odprawiona przez papieża Franciszka, zgromadziła na placu św. Piotra około 800 000 pielgrzymów, w tym dużą grupę Polaków wśród których byli reprezentanci Tuchowa.


Poznaj

Poznaj „jej wysokość” Brzankę!

29 kwietnia 2014, Informacje

Pod koniec kwietnia Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju wydało unikalną publikację dotyczącą Pasma Brzanki i okolic pt. „Jej wysokość Brzanka”. Profesjonalny przewodnik, którego autorem jest specjalista od tego regionu – Piotr Firlej, daje możliwość poznania Pasma Brzanki w ciekawy i innowacyjny sposób.


Spotkajmy się w Tuchowie!

Spotkajmy się w Tuchowie!

28 kwietnia 2014, Informacje, Wydarzenia

Radni Młodzieżowej Rady Gminy Tuchów wpadli na jakże banalny, a zarazem świetny pomysł. I tak o to podjęli wyzwanie i zaczynają realizować projekt, który będzie … właśnie! Co będzie?!


Kobieca Tuchovia gromi!

28 kwietnia 2014, Informacje

Kobieca drużyna Tuchovii rozgromiła swoje rywalki z Naramy w pojedynku III ligi piłki nożnej kobiet (gr. małopolska). Dwie bramki zdobyła m.in. obchodząca w tym dniu 18 urodziny – Izabela Gawron.


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.