Archiwum: Czerwiec 2014


Zmiany planu zagospodarowania przestrzennego

30 czerwca 2014, Informacje

Burmistrz Tuchowa informuje o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego gminy Tuchów, obejmującej obszar miejscowości: Buchcice, Dąbrówka Tuchowska, Karwodrza, Lubaszowa, Łowczów, Meszna Opacka, Siedliska, Trzemesna, Zabłędza. Wnioski do zmiany planu można składać do dnia 28 lipca 2014 r.


Zrób to mammo!

Zrób to mammo!

30 czerwca 2014, Informacje

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne, które można wykonać w Centrum Zdrowia Tuchów na nowym, pierwszym w regionie mammografie cyfrowym. Urządzenie jest bardzo dokładne, a pacjentka poddawana jest znacznie słabszemu oddziaływaniu promieni rentgenowskich.


Laureaci „Odkrywcy”

30 czerwca 2014, Kultura i Edukacja

W maju 2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej „Odkrywca”, organizowanej przez Instytut Rozwoju Oświaty w Warszawie. Olimpiady pozwalają urozmaicić program zajęć i zmotywować uczniów do rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Były przeznaczone dla uczniów klas IV-VI.


Kronika Tuchowska 26.06.2014 r.

26 czerwca 2014, Filmy

Kronika filmowa z festiwalu śpiewających dzieci, konkursu pianistycznego, Majówki dla Matki, przedstawienia „Szewczyk Dratewka” oraz festynu rodzinnego.


Tuchowscy sponsorzy nagrodzeni statuetką

Tuchowscy sponsorzy nagrodzeni statuetką „Misericors”

26 czerwca 2014, Informacje

W Starym Sączu uczczono piętnastą rocznicę pobytu Jana Pawła II i kanonizację św. Kingi. Przy ołtarzu papieskim odbyły się diecezjalne obchody Święta Rodzin i Święta Caritas. Podczas uroczystości wręczono statuetki „MISERICORS” (Miłosierny Sercem) pracownikom Caritas, wolontariuszom i darczyńcom. Z Tuchowa wyróżnieni zostali Maria Piech oraz Maria i Wiesław Wróblowie.


Lekcja wolności 1989-2014

26 czerwca 2014, Kultura i Edukacja

Odpowiadając na apel Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie uczcili 25 rocznicę wolności. Klasy VIa, VIb i Va przygotowując się do tej niezwykłej lekcji pracowali metodą projektu.


Strażacy dofinansowani i będą się szkolić

Strażacy dofinansowani i będą się szkolić

26 czerwca 2014, Informacje

W lutym br. Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie złożyła wniosek o dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej, OSP w Tuchowie otrzymała dotację!


Medale tuchowskich judoków

25 czerwca 2014, Sport

Doskonałym wynikiem, w mijającym roku szkolnym, zakończyli swoje występy podopieczni trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta. W międzywojewódzkim turnieju młodzików i dzieci zorganizowanym przez klub MOSiR Jasło 14-osobowa drużyna wywalczyła 7 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal.


Podziękowania za działania przeciwpowodziowe

Podziękowania za działania przeciwpowodziowe

25 czerwca 2014, Informacje

W środowe popołudnie, 18 czerwca druhowie z wszystkich 11 ochotniczych straży pożarnych, które mają swoje siedziby na terenie gminy Tuchów, spotkali się w Mesznej Opackiej.


Sukcesy naszych biegaczy

Sukcesy naszych biegaczy

24 czerwca 2014, Sport

W minioną niedzielę, 22 czerwca w Rytrze odbyła się IX edycja polsko-słowackiej imprezy biegowej – VISEGRAD MARATON. Trasa tego maratonu (42km 195m) zaczyna się na Słowacji w miejscowości Podolinec, a meta znajduje się w Rytrze (Polska).


« Starsze wiadomości |

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.