Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Miesiąc: Listopad 2014

Aleja morwowa w Karwodrzy

Mieszkańcy miejscowości Karwodrza z inicjatywy radnego Marka Krzemienia, odtworzyli aleję morwową w przysiółku Nowa Wieś. W listopadzie posadzono ok. 60 szt. młodych sadzonek morwy białej i czarnej. Zapraszamy na spacery do tego urokliwego miejsca.

Tuchowska policja organizuje debatę o bezpieczeństwie

Komisariat Policji w Tuchowie serdecznie zaprasza na debatę społeczną na temat „Bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie Tuchowa – bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, która odbędzie się 4 grudnia (czwartek) o godz. 14.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie. Debata organizowana pod patronem Burmistrza Tuchowa. (więcej…)

Karwodrza potrafi

Dokonano podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki na najlepszy projekt upowszechniający sport dla wszystkich w środowisku wiejskim. Impreza pod nazwą „Sportowo-rekreacyjny turniej wsi gminy Tuchów – dla wszystkich: dziadkowie – rodzice – dzieci” zgłoszona przez LKKS Karwodrza zajęła wysokie VIII miejsce w kraju, co jest równoznaczne z przyznaniem nagrody w wysokości 7000 zł na zakup sprzętu sportowego. (więcej…)

Tuchów ma profesjonalną scenę

Gmina Tuchów ma własną, profesjonalną i mobilną scenę. Zakup zadaszenia scenicznego wraz z modułową sceną był możliwy dzięki pozyskanym środkom z Programu rozwoju obszarów wiejskich. Własna, profesjonalna scena to sprawniejsza i bardziej efektywna organizacja koncertów oraz występów, możliwość zwiększenia ich częstotliwości, unikniecie ponoszenia kosztów jej wynajmu. Służyć będzie wszystkim mieszkańcom miasta i gminy. (więcej…)

Orliki słowa dotrzymały

Dwa wygrane turnieje i bilans bramkowy 22:1. Orliki MOSiR-u Sokoła Tuchów w imponującym stylu wygrały finały powiatowe w Ciężkowicach i będą ponownie reprezentować nasz powiat w finałach wojewódzkich o Puchar Tymbarku. Tym samym młodzi piłkarze dotrzymali słowa o ponownym awansie do finałów, jakie dali w zeszłym roku, gdy reprezentowali w Krakowie powiat jako Żaki. (więcej…)

Licealiści na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

21 listopada klasy IIc i IIIc odwiedziły Wydział Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie pobytu w nowym budynku Instytutu Fizyki uczniowie wysłuchali wykładu prof. Marcina Wójcika na temat: „Eksperyment Boreksino – wyniki pomiaru strumieni neutrin słonecznych typu PP I pep”. Wykładowca wyjaśniał tajniki badań przeprowadzanych przez międzynarodowy zespół fizyków w podziemnych laboratoriach w Gran Sasso we Włoszech. (więcej…)

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Tuchowie w piątek, 28 listopada

Z upoważnienia Komisarza Wyborczego w Tarnowie sekretarz gminy Tuchów informuje, że na podstawie art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zwołana zostaje pierwsza sesja Rady Miejskiej w Tuchowie VII kadencji. Odbędzie się w piątek, 28 listopada 2014 r. o godzinie 13.00 w sali posiedzeń Rady Miejskiej w Tuchowie, ul. Rynek 1. (więcej…)

Kronika Tuchowska 26.11.2014 roku

Zapraszamy na Kronikę Tuchowską, relacjonującą otwarcie nowych sal szkoły muzycznej, uroczystość Złotych Godów oraz otwarcie budynku „Jodełka” w Jodłówce Tuchowskiej. (więcej…)

Skip to content