Adopcja na odległość w LO w Tuchowie

31 Sty 2019, Kultura i Edukacja

Tuchowskie liceum od dwunastu lat czynnie wspiera dzieło „Adopcja na odległość”. Tę wspaniałą akcję zainicjował nasz ówczesny katecheta ks. dr Piotr Sobczak. W tym czasie przekazaliśmy na ten cel kwotę 6582,00 zł zapewniając utrzymanie i edukację Alice Niamiru z Kenii.

W 2016 roku Alice ukończyła szkołę, znalazła zatrudnienie jako pielęgniarka i tym samym nie wymaga już naszego materialnego wsparcia. Od 2016 roku naszym nowym podopiecznym jest Neville Asamba – sześcioletni chłopiec mieszkający także w Kenii. Chłopiec bardzo potrzebuje naszej pomocy finansowej, gdyż jest sierotą. W ciągu dwóch ostatnich lat przekazaliśmy na jego konto 800,00 zł. Na początku stycznia br. odbyła się kolejna zbiórka pieniędzy. Zebraliśmy i przekazaliśmy do Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego w Gdyni kwotę 400,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.