Alfa Siedliska z certyfikatem PZPN!

29 Lis 2019, Informacje

Dzisiaj, 29 listopada 2019 Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił listę szkółek piłkarskich, które uzyskały certyfikaty. Alfa Siedliska znalazła się wśród wyróżnionych klubów i otrzymała certyfikat do 30.06.2021 roku. Na 1197 zgłoszonych szkółek piłkarskich certyfikat przyznano 694 szkółkom na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym.

Dodajmy, że oprócz klubów z Tarnowa w naszej okolicy certyfikację pozytywnie zakończyły tylko: LUKS Skrzyszów, KS Koszyce Wielkie, czy Akademia Piłkarska „ENGLISH FOOTBALL” Zakliczyn.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek.

Każda ze szkółek, które pomyślnie przeszły weryfikację i w konsekwencji zostały odznaczone certyfikatami, otrzyma od Polskiego Związku Piłki Nożnej bezpośrednią wiadomość ze szczegółowymi wytycznymi co do dalszych kroków.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.