Autostrada A4 otwarta!

29 Lis 2012, Informacje

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowane wszystkich trzech odcinków autostrady A4 między Szarowem a Tarnowem. GDDKiA zapowiada, że 57-kilometrowy fragment autostrady zostanie dopuszczony do ruchu w czwartek ok. południa.

Po uzyskaniu zezwoleń wydanych przez nadzór budowlany, zarządca dróg potrzebuje jeszcze kilkunastu godzin na ostateczne przygotowania przed udostępnieniem tego odcinka dla kierujących.
– Spodziewamy się, że ruch puścimy około południa w czwartek – zapowiedziała rzecznik krakowskiego oddziału (GDDKiA).
Z nowego odcinka autostrady będą mogły na razie korzystać samochody o masie do 12 ton oraz autobusy. Auta ciężarowe powyżej 12 ton będą kierowane na starą drogą krajową nr 4.
W związku z tym, iż środkowy fragment autostrady – od Brzeska do Wierzchosławic – wciąż jest w budowie, ruch już od Bochni do Wierzchosławic będzie się odbywać jedną nitką w obie strony. W wielu miejscach będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 90, 70 i 50 km/h.

Według przedstawicieli GDDKiA 57-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem ma zostać całkowicie ukończony do wiosny przyszłego roku.


Fot. www.a4szarow-krzyz.pl


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.