Sport

Kluby sportowe
Działalność wszystkich klubów finansowana jest ze środków Gminy Tuchów.

tuchovia Miejski Klub Sportowy Tuchovia
Rok założenia: 1925
Adres klubu: 33-170 Tuchów, ul. Żeromskiego 3a
Barwy klubu: biało-niebieskie
Strona www: www.tuchovia.tuchow.pl
Prezes klubu: Gerard Kwiek
Trener seniorów: Leszek Kraczkiewicz
Obecna klasa rozgrywkowa: IV liga

ksburzyn Klub Sportowy Burzyn
Rok założenia: 1954
Adres klubu: 33-170 Tuchów, Burzyn
Barwy klubu: czerwono-białe
Strona www: www.ksburzyn.za.pl
Prezes klubu: Teofil Duran
Trener seniorów: Andrzej Budzik
Obecna klasa rozgrywkowa: Klasa A

alfa_siedliskaLudowy Klub Sportowy Alfa Siedliska
Rok założenia: 1967
Adres klubu: 33-172 Siedliska, Siedliska 252A
Barwy klubu: żółto-czarne
Strona www: www.alfasiedliska.futbolowo.pl
Prezes klubu: Wojciech Jurek
Trener seniorów: Wiesław Gieracki
Obecna klasa rozgrywkowa: Klasa B

biala_lubaszowa Ludowy Klub Sportowy Biała Lubaszowa
Rok założenia: 1977
Adres klubu: 33-172 Siedliska, Lubaszowa 23A
Barwy klubu: żółto-niebieskie
Strona www: www.bialalubaszowa.futbolowo.pl
Prezes klubu: Jan Łempa
Trener seniorów: Witold Styrkowiec
Obecna klasa rozgrywkowa: Klasa A

herb_huraganLudowy Klub Sportowy Huragan Buchcice
Rok założenia: 1991
Adres klubu: 33-170 Tuchów, Buchcice
Barwy klubu: czerwone
Strona www: www.lkshuragan-buchcice.pl.tl
Prezes klubu: Tadeusz Sobyra
Trener seniorów: Mirosław Wajda
Obecna klasa rozgrywkowa: Klasa A

fan_sokolFan Sokół Tuchów
Rok założenia: 2005
Adres: 33-170 Tuchów, ul. Reymonta 19
Strona www: www.fansokol.tuchow.com.pl
Prezes: Zbigniew Jurek
Trener: Mieczysław Drąg
Obecna klasa rozgrywkowa: IV liga

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Rok założenia: 2002
Adres: Tuchów, ul. Jana Pawła II 6
Strona www: brak
Dyrektor: Marek Srebro
Sekcje: judo, tenis stołowy, piłka ręczna

Ludowy Karwodrzański Klub Sportowy Karwodrza
Rok założenia: 1951
Adres klubu: 33-170 Tuchów, Karwodrza
Barwy klubu: zielono-czarne
Strona www: brak
Prezes klubu: Kazimierz Gawryał
Trener seniorów: wakat
Obecna klasa rozgrywkowa: obecnie połączona drużyna w ramach Tuchovia II

Kronika judo
W Tuchowie od 1979 roku działa sekcja judo. Jej założycielem oraz trenerem jest instruktor Marek Srebro, nauczyciel wychowania fizycznego, sędzia judo. Grupa założycielska liczyła 45 chłopców, a ponieważ nie było odpowiednich warunków lokalowych zajęcia odbywały się na sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie. Od 1989 roku jedną z sal lekcyjnych w Szkole Podstawowej przekształcono w salę gimnastyczną (6×8 m – była to najmniejsza w Polsce sala treningowa judo). W roku 1992 sekcję judo zasilił drugi szkoleniowiec Marek Franczak, jeden z pierwszych wychowanków Marka Srebro. Do sekcji zaczęły zapisywać się również dziewczęta, a zatem potrzebna była większa kadra szkoleniowa. Kolejnymi trenerami zostali Waldemar Siwek i Krzysztof Gut. Oprócz w/w szkoleniowców zajęcia prowadzili także Krzysztof Potok i Artur Znamirowski.
W 2004 roku została wydana książka z okazji 25-lecia sekcji judo w Tuchowie. Autorem jest Elżbieta Srebro. Tuchowski Serwis Informacyjny, jako jedyny, otrzymał prawo do prezentacji pełnej kroniki judo, która istnieje od dnia założenia sekcji. Kronikę tę można pobrać z naszej strony w formacie *.pdf.

[Pobierz]

Zapraszamy także do fotokroniki judo.

Obiekty
– Hala sportowa MOSiR w Tuchowie, ul. Jana Pawła II 6
– Hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, ul. Jana Pawła II 10
– Hala sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Wł. Reymonta 19
– Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Burzynie
– Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Karwodrzy
– Sala gimnastyczna przy Zespole Szkół w Siedliskach
– Boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół w Tuchowie, ul. Jana Pawła II 6
– Stadion piłki nożnej MKS Tuchovia Tuchów, ul.Stefana Żeromskiego 3A
– Stadion piłki nożnej LKS Alfa Siedliska
– Stadion piłki nożnej KS Burzyn
– Stadion piłki nożnej LKS Huragan Buchcice w Łowczowie
– Stadion piłki nożnej LKKS Karwodrza
– Stadion piłki nożnej LKS Biała Lubaszowa
– Boisko asfaltowe do koszykówki przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, ul. Jana Pawła II 10
– Boisko asfaltowe do piłki ręcznej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, ul. Jana Pawła II 10
– Bieżnia przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, ul. Jana Pawła II 10

Memoriał Ropskiego
Turniej organizowany pod koniec każdego roku, poświęcony pamięci Kazimierza Ropskiego działacza i sympatyka sportowego. Był działaczem zarówno LKS Tuchovii Tuchów oraz KS Burzyn.

2013, rozegrany 19.01.2014 roku
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy strzelec: Krzysztof Ropski (TEAM Ropskich) – 6 bramek
Najlepszy bramkarz: Kamil Chochołowicz (LKKS Karwodrza)
Skład zwycięzców: Daniel Rąpała, Marcin Piórkowski, Krystian Baran, Kamil Chochołowicz, Szczepan Bielak, Bartosz Hudyka, Patryk Wiśniowski, Sławomir Stec, Dawid Wiejacki, Konrad Stańczyk.

Grupa: A
TEAM Ropskich – Biała Lubaszowa 3:1
Biała Lubaszowa – MKS Tuchovia II 2:1
MKS Tuchovia II – TEAM Ropskich 5:0

1. TEAM Ropskich 6 pkt.
2. Biała Lubaszowa 3 pkt.
3. MKS Tuchovia II 0 pkt.

Grupa: B
MKS Tuchovia – Alfa Siedliska 3:3
Alfa Siedliska – LKKS Karwodrza 0:3
LKKS Karwodrza – MKS Tuchovia 1:2

1. MKS Tuchovia 4 pkt.
2. LKKS Karwodrza 3 pkt.
3. Alfa Siedliska 1 pkt.

Połfinały
TEAM Ropskich – LKKS Karwodrza 0:0, karne 0:1
MKS Tuchovia – Biała Lubaszowa 2:0

Mecz o V miejsce
MKS Tuchovia II – Alfa Siedliska 2:0

Mecz o III miejsce
TEAM Ropskich – Biała Lubaszowa 4:4, karne 2:0

Finał
MKS Tuchovia – LKKS Karwodrza 2:1

Końcowa kolejność:
1. MKS Tuchovia
2. LKKS Karwodrza
3. TEAM Ropskich
4. Biała Lubaszowa
5. MKS Tuchovia II
6. Alfa Siedliska

ropski
Zapraszamy na relację fotograficzną z turnieju

2012, rozegrany 20.01.2013 roku
Zwycięzca: LKKS Karwodrza
Najlepszy strzelec: Tomasz Piórko (Team Ropskich) – 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Adam Mokrzycki (MOSiR Tuchów Gimnazjum Sportowe)
Skład LKKS Karwodrza w tym turnieju:

Oto wyniki:
Grupa A:
MKS Tuchovia – MKS Tuchovia II 2:2
LKS Burzyn – MOSiR Tuchów Gimnazjum Sportowe 2:3
MKS Tuchovia – MOSiR Tuchów Gimnazjum Sportowe 1:2
MKS Tuchovia II – LKS Burzyn 3:1
MOSiR Gimnazjum Sportowe – MKS Tuchovia II 0:1
LKS Burzyn – MKS Tuchovia 3:3

1. MKS Tuchovia II 7 pkt 6-3
2. MOSiR Gimnazjum 6 pkt 5-4
3. MKS Tuchovia I 2 pkt 6-7
4. LKS Burzyn 1 pkt 6-9

Grupa B:
Team Ropskich – LKS Biała Lubaszowa 2:1
LKS Alfa Siedliska – LKKS Karwodrza 0:1
Team Ropskich – LKKS Karwodrza 2:3
LKS Biała Lubaszowa – LKS Alfa Siedliska 2:0
LKKS Karwodrza – LKS Biała Lubaszowa 3:2
LKS Alfa Siedliska – Team Ropskich 0:6

1. LKKS Karwodrza 9 pkt 7-4
2. TEAM Ropskich 6 pkt 10-4
3. LKS BIAŁA Lubaszowa 3 pkt 5-5
4. ALFA Siedliska 0 pkt 0-9

Półfinały:
MOSiR Gimnazjum – LKKS Karwodrza 0:5
MKS Tuchovia II – TEAM Ropskich 2:2 karne 3:2

Mecz o III miejsce:
MOSiR Gimnazjum – Team Ropskich 1:2

Finał:
LKKS Karwodrza – MKS Tuchovia II 1:0

Końcowa kolejność:
1. LKKS Karwodrza
2. MKS Tuchovia II
3. TEAM Ropskich
4. MOSiR Gimnazjum Sportowe
5. BIAŁA Lubaszowa
6. MKS Tuchovia I
7. LKS Burzyn
8. ALFA Siedliska

2011, rozegrany 15.01.2012 r.
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy strzelec: Bartłomiej Ogiela (MKS Tuchovia) – 8 bramek
Najlepszy bramkarz: Łukasz Ryba (LKKS Karwodrza)
Skład Tuchovii w tym turnieju: Dawid Żydowski, Kamil Czapla, Adrian Czyż, Sławomir Stec, Mateusz Niewola, Marcin Krupa, Tobiasz Kozioł, Bartłomiej Ogiela, Łukasz Gierałt, Daniel Bielak, Paweł Kafel, Piotr Bobak.

Grupa A:
MKS Tuchovia – LKS Alfa Siedliska 5:1
LKS Burzyn – Gmina Tuchów 4:2
LKS Huragan Buchcice – MKS Tuchovia 0:1
LKS Alfa Siedliska – LKS Burzyn 2:3
Gmina Tuchów – LKS Huragan Buchcice 2:2
MKS Tuchovia – LKS Burzyn 3:1
LKS Alfa Siedliska – Gmina Tuchów 0:1
LKS Huragan Buchcice – LKS Burzyn 2:1
MKS Tuchovia – Gmina Tuchów 0:0
LKS Alfa Siedliska – LKS Huragan Buchcice 3:2

Grupa B:
LKKS Karwodrza/Tuchovia II – MOSIR Tuchów 2:0
LKS Biała Lubaszowa – LKS Szynwałd 1:3
LKS Szynwałd – MOSiR Tuchów 2:1
LKKS Karwodrza/Tuchovia II – LKS Biała Lubaszowa 1:0
LKS Szynwałd – LKKS Karwodrza/Tuchovia II 0:1
MOSiR Tuchów – LKS Biała Lubaszowa 4:2

Połfinały:
MKS Tuchovia – LKS Szynwałd 7:0
LKKS Karwodrza/Tuchovia II – LKS Burzyn 0:2

Mecz o III miejsce:
LKS Szynwałd – LKKS Karwodrza/Tuchovia II 1:1, karne 3:1

Finał
LKS Burzyn – MKS Tuchovia 1:4

2010
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy strzelec: Krzysztof Ropski (LKS Burzyn) – 11 bramek,

Grupa A:
MKS Tuchovia – LKS Burzyn 5:3
MKS Tuchovia – KS Powiśle Bolesław 1:2
MKS Tuchovia – LKS Biała Lubaszowa 4:1
LKS Burzyn – KS Powiśle Bolesław 6:1
LKS Burzyn – LKS Biała Lubaszowa 4:0
KS Powiśle Bolesław – LKS Biała Lubaszowa 1:0

Grupa B:
MOSiR Tuchów – MKS Tuchovia II 1:2
MOSiR Tuchów – LKS Huragan Buchcice 2:3
MOSiR Tuchów – LKS Alfa Siedliska 2:3
MKS Tuchovia II – LKS Huragan Buchcice 1:1
MKS Tuchovia II – LKS Alfa Siedliska 4:1
LKS Huragan Buchcice – LKS Alfa Siedliska 1:0

Połfinały:
LKS Burzyn – LKS Huragan Buchcice 4:1
MKS Tuchovia II – MKS Tuchovia 2:2, karne: 5:6

Mecz o III miejsce:
LKS Huragan Buchcice – MKS Tuchovia II 3:3, karne: 3:4

Finał
LKS Burzyn – MKS Tuchovia 2:7

2009
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy zawodnik: Bartłomiej Ogiela (Tuchovia II),
Najlepszy strzelec: Szymon Martuś (MOSiR Tuchów) – 5 bramek,
Najlepszy bramkarz: Dawid Żydowski (Tuchovia Tuchów).

Grupa A:
Biała Lubaszowa – Powiśle Bolesław 1:0
MOSiR Tuchów – Huragan Buchcice 1:2
Huragan Buchcice – Biała Lubaszowa 2:0
Powiśle Bolesław – MOSiR Tuchów 0:1
Huragan Buchcice – Powiśle Bolesław 3:2
MOSiR Tuchów – Biała Lubaszowa 2:1

1. Huragan Buchcie 6 pkt 7:3
2. MOSiR Tuchów 4 pkt 4:3
3. Biała Lubaszowa 2 pkt 2:4
4. Powiśle Bolesław 0 pkt 2:5

Grupa B:
Tuchovia II Tuchów – KS Burzyn 3:0
Tuchovia Tuchów – Alfa Siedliska 4:0
Tuchovia Tuchów – Tuchovia II Tuchów 3:3
KS Burzyn – Alfa Siedliska 0:1
Tuchovia Tuchów – KS Burzyn 1:0
Alfa Siedliska – Tuchovia II Tuchów 0:3

1. Tuchovia II Tuchów 5 pkt 9:3
2. Tuchovia Tuchów 5 pkt 8:3
3. Alfa Siedliska 2 pkt 1:7
4. KS Burzyn 0 pkt 0:5

Półfinały:
Huragan Buchcice – Tuchovia Tuchów 0:2
Tuchovia II Tuchów – MOSiR Tuchów 0:2

Mecz o 3 miejsce:
Tuchovia II Tuchów – Huragan Buchcice 3:0

Finał:
Tuchovia Tuchów – MOSiR Tuchów 2:0

Klasyfikacja końcowa:
1. Tuchovia Tuchów
2. MOSiR Tuchów
3. Tuchovia II Tuchów
4. Huragan Buchcice
5. Biała Lubaszowa
6. Alfa Siedliska
7. Powiśle Bolesław
8. KS Burzyn

2008
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy strzelec: Emil Witek i Marcin Krupa (LKS Huragan Buchcice – 4 bramki)
Skład zwycięskiej drużyny: Dawid Żydowski, Sławomir Stec, Marcin Okaz, Krzysztof Jamka, Mariusz Ustjanowski, Paweł Ludwa, Szymon Martuś, Patryk Mleczko, Daniel Jaśkiewicz, Arkadiusz Dobrowolski, Mateusz Rzońca, Marcin Ślusarski.

Oto wyniki spotkań:
Grupa A
KS Ciężkovianka – LKS Huragan Buchcice 3 : 1
KS Ciężkovianka – LKS Burzyn 4 : 1
KS Ciężkovianka – LKS Alfa Siedliska 0 : 0
LKS Huragan Buchcice – LKS Burzyn 8 : 0
LKS Huragan Buchcice – LKS Alfa Siedliska 1 : 0
LKS Burzyn – LKS Alfa Siedliska 2 : 1

Grupa B
MKS Tuchovia – LKKS Karwodrza 4 : 0
MKS Tuchovia – LKS Biała Lubaszowa 3 : 1
MKS Tuchovia – Gmina Tuchów 3 : 0
LKKS Karwodrza – LKS Biała Lubaszowa 1 : 2
LKKS Karwodrza – Gmina Tuchów 2 : 1
LKS Biała Lubaszowa – Gmina Tuchów 0 : 0

Półfinały
KS Ciężkovianka – LKS Biała Lubaszowa 0 : 0, karne: 2 : 0
MKS Tuchovia – LKS Huragan Buchcice 1 : 1, karne 3 : 2

Mecz o III miejsce
LKS Biała Lubaszowa – LKS Huragan Buchcice 1 : 2

Finał
KS Ciężkovianka – MKS Tuchovia 0 : 2

2007
Zwycięzca: MOSiR Tuchów
Najlepszy strzelec: Marcin Okaz (MKS Tuchovia – 3 bramki)
Skład zwycięskiej drużyny: Leszek Łątka, Bogusław Płachno, Krzysztof Ryś, Krzysztof Łątka, Zygmunt Gut, Wojciech Wrona, Jacek Ropski.

Wręczono honorowe odznaczenia:
– złotą – dla Pani Heleny Ropskiej od MZPN oraz TOZPN,
– srebrną – dla Jacka Ropskiego od TOZPN,
– brązową – dla Macieja Ropksiego od TOZPN.

Oto wyniki spotkań:
Grupa A
MKS Tuchovia – KS Burzyn 2 : 0
LKKS Karwodrza – LKS Alfa Siedliska 1 : 1
MKS Tuchovia – LKKS Karwodrza 4 : 0
KS Burzyn – LKS Alfa Siedliska 1 : 0
LKS Alfa Siedliska – MKS Tuchovia 0 : 3
LKS Burzyn – LKKS Karwodrza 2 : 0

Grupa B
KS Ciężkovianka – LKS Biała Lubaszowa 1 : 0
MOSiR Tuchów – LKS Huragan Buchcice 1 : 0
KS Ciężkovianka – MOSiR Tuchów 1 : 0
LKS Biała Lubaszowa – LKS Huragan Buchcice 0 : 2
LKS Huragan Buchcice – KS Ciężkovianka 0 : 3
LKS Biała Lubaszowa – MOSiR Tuchów 0 : 1

Półfinały
MKS Tuchovia – MOSiR Tuchów 0 : 1
KS Ciężkovianka – KS Burzyn 0 : 2

Mecz o III miejsce
KS Ciężkovianka – MKS Tuchovia 0 : 1

Finał
KS Burzyn – MOSiR Tuchów 0 : 4

2006
Zwycięzca: MKS Tuchovia
Najlepszy strzelec: Michał Guzy (LKS Biała Lubaszowa – 6 bramek)
Skład zwycięskiej drużyny: Marcin Budzyński, Łukasz Gierałt, Szymon Gut, Sławomir Stec, Piotr Bobak, Marcin Kucharzyk, Jacek Ropski, Krzysztof Hudyka, Łukasz Ropski, Michał Maciaszek, Jarosław Grzebień.

Uroczystego i wzruszającego otwarcia turnieju dokonała Pani Helena Ropska – matka i babcia piłkarskiej rodziny Ropskich – także wielki kibic i wspaniały człowiek.

Oto wyniki spotkań:
Grupa A:
LKS Burzyn – LKS Huragan Buchcice 5 : 2
LKS Biała Lubaszowa – LKS Burzyn 1 : 1
LKS Huragan Buchcice – LKS Biała Lubaszowa 0 : 3

Tabela grupy A:
1. KS Burzyn 3 4 6:3
2. LKS Biała Lubaszowa 3 4 4:1
3. LKS Huragan Buchcice 3 0 2:8

Grupa B:
MKS Tuchovia – LKS Alfa Siedliska 4 : 0
LKKS Karwodrza – MKS Tuchovia 1 : 2
LKS Alfa Siedliska – LKKS Karwodrza 1 : 1

Tabela grupy B:
1. MKS Tuchovia 3 6 6:1
2. LKKS Karwodrza 3 1 2:3
3. LKS Alfa Siedliska 3 1 1:5

Mecz o miejsca 5-6
LKS Huragan Buchcice – LKS Alfa Siedliska 2 : 1

Półfinały
LKS Burzyn – LKKS Karwodrza 4 : 0
MKS Tuchovia – LKS Biała Lubaszowa 4 : 1

Mecz o III miejsce
LKS Biała Lubaszowa – LKKS Karwodrza 3 : 1

Finał
MKS Tuchovia – KS Burzyn 5 : 4


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.