Edukacja sportowa i taneczna w ZSP

28 Mar 2014, Kultura i Edukacja

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie rozpoczyna w roku szkolnym 2014/2015 naukę w 3-letnim liceum ogólnokształcącym o profilu sportowo-tanecznym.

Szkoła przygotowuje do egzaminu maturalnego oraz do kontynuacji nauki na studiach wyższych. Przedmiotami rozszerzonymi będą: języki obce, wiedza o kulturze oraz geografia.
W ramach programu zajęć obowiązkowych oraz dodatkowych będzie możliwość nabycia umiejętności wybranych stylów tanecznych:
– taniec nowoczesny,
– taniec towarzyski,
– taniec użytkowy i dyskotekowy,
– tańce narodowe i integracyjne,
– elementy tańca klasycznego,
– fitness,
Ponadto uczniowie wezmą udział w warsztatach tanecznych – fitness oraz w pokazach i turniejach tanecznych. Nabędą również wiedzę z zakresu historii wybranych tańców oraz nauczą się budować własną choreografię.
Zajęcia prowadzone będą przez instruktora tańca i fitness.

Dodatkowo realizowane będą zajęcia sportowe (w ramach SKS), których celem będzie rozwijanie własnych zainteresowań, posiadanych uzdolnień i predyspozycji sportowych oraz podniesienie sprawności fizycznej.
Szkoła oferuje:
– UKS Lider Tuchów – żeńska drużyna siatkówki,
– udział w zawodach sportowych w ramach „licealiady”,
– wyjazdy na basen i narty,
– wyjazdy na ważne wydarzenia sportowe,
– udział w projektach unijnych,
– udział w obozach sportowo-tanecznych w Muszynie,

Szkoła przygotowuje do egzaminów sprawnościowych na uczelnie sportowe i do służb mundurowych (policja, straż, pożarna, służby graniczne i wojskowe).


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.