Dotacje dla budynków wielolokalowych

Dofinansowanie przeznaczone jest dla budynków mieszkaniowych wielolokalowych posiadających nieekologiczne źródło ciepła na paliwo stałe.

Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 4 tys. zł, jednak nie więcej niż 80zł/m2 powierzchni ogrzewanej na zakup kotła gazowego i do 1000zł na modernizację istniejącej instalacji centralnego ogrzewania. W sumie na jeden punkt adresowy dotacja może wynieść maksymalnie 5 tys. złotych.

Całkowity budżet projektu w 2019 roku wyniósł 50 000,00 złotych i był w całości finansowany ze środków budżetu Gminy Tuchów.

Dotacja jest przewidziana na:
• Demontaż i utylizację starego nie ekologicznego urządzenia na paliwo stałe (piec centralnego ogrzewania, lub miejscowe ogrzewacze pomieszczeń, np. kominek, piec kaflowy)
• zakup i montaż nowego źródła ciepła- kocioł gazowy;
• modernizację lub wykonanie instalacji centralnego ogrzewania.

Więcej informacji dotyczących zasad udzielania dofinansowania można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Tuchowie u Ekodoradcy – ul. Rynek 1 biuro 15, lub pod numerem telefonu: 14 65 25 176 wew. 58, 68; adres e-mail: um@tuchow.pl

W 2019 r. budżet został wyczerpany. W 2020 roku planowana jest kolejna edycja dotacji.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.