Gminna ewidencja zabytków i Gminny program opieki nad zabytkami

28 Lis 2019, Informacje

Burmistrz Tuchowa informuje, że od dnia 28 listopada 2019 r. rozpoczynają się prace polegające na aktualizacji Gminnej ewidencji zabytków oraz Gminnego programu opieki nad zabytkami.

W związku z powyższym w najbliższych dniach przedstawiciele firmy działającej na zlecenie gminy, będą dokonywać oględzin obiektów zabytkowych na terenie całej gminy Tuchów (m.in. budynki mieszkalne i gospodarcze, kapliczki i figury przydrożne, kościoły, cmentarze i inne), wykonywać dokumentację fotograficzną, a także w razie potrzeby przeprowadzać wywiady z mieszkańcami i właścicielami danych obiektów.

Opracowana dokumentacja posłuży do dokonania, zgodnie z wymogami ustawowymi, aktualizacji Gminnej ewidencji zabytków oraz Gminnego programu opieki nad zabytkami, które będą na późniejszych etapach prac podlegały konsultacjom z mieszkańcami oraz uzgodnieniom z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.

Bardzo prosimy o przychylne potraktowanie pracowników wykonujących powyższe czynności oraz udzielanie pomocy, np. umożliwienie wejścia na teren posesji prywatnych, czy przekazanie posiadanych informacji.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.