Gminna inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Łowczowie

26 Wrz 2017, Kultura i Edukacja

W sobotę 23 września 2017 r. w Łowczowie odbyła się gminna inauguracja roku szkolnego 2017/2018 połączona z nadaniem imienia Księdza Jerzego Popiełuszki Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Łowczowie.

Uroczystość rozpoczęła msza św. koncelebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Gośćmi honorowymi byli brat ks. Jerzego Popiełuszki – Józef wraz z żoną Alfredą.

Po mszy św. zaproszeni gości i mieszkańcy Łowczowa w towarzystwie Orkiestry Parafialnej z Siedlisk przemaszerowali do szkoły, gdzie po poświęceniu tablicy pamiątkowej odbyła się część oficjalna uroczystości.

Dyrektor szkoły Kazimiera Snopkowska powitała gości i przedstawiła krótki rys historyczny szkoły. Następnie burmistrz Tuchowa Adam Drogoś oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny 2017/2018, a przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie przekazał na ręce Pani Dyrektor akt nadania szkole i przedszkolu imienia Księdza Jerzego Popiełuszki.

Wzruszającym momentem było wystąpienie rodziny bł. ks. Jerzego Popiełuszki – brata Józefa wraz z żoną Alfredą.

Na zakończenie młodzież wraz z nauczycielami przedstawili część artystyczną na temat życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

fot. Wiktor Chrzanowski


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.