Jasełka w Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy

19 Gru 2019, Kultura i Edukacja

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i wzruszające chwile w roku, to czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. W tych dniach nikt nie powinien odczuwać samotności.

Kontynuując wieloletnią tradycję naszej szkoły, 12 grudnia (czwartek) część uczniów z klasy V, VI i VIII będących członkami Szkolnego Koła CARITAS oraz pracujący, jako wolontariusze, pod opieką nauczycieli i katechety, wyruszyli na spotkanie z mieszkańcami i pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy. Przybyłych gości powitała serdecznie Pani Dyrektor DPS-u i złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Następnie członkowie szkolnego kółka teatralnego w specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili zebranym krótką historię związaną z narodzinami Jezusa Chrystusa. Inscenizację wzbogacały piękne kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z pensjonariuszami. Gra uczniów była pełna zaangażowania, szczerości oraz ciepła, co przyczyniło się do podkreślenia miłej i świątecznej atmosfery spotkania. Po części artystycznej wspólnie składano sobie życzenia.

Na zakończenie zostaliśmy obdarowani świątecznymi stroikami i upominkami.

To był miło spędzony czas w gronie pensjonariuszy, a dla uczniów wspaniała lekcja empatii.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.