Koduj i graj w Szkole Podstawowej w Karwodrzy

13 Mar 2018, Kultura i Edukacja

5 marca grupa uczniów z III klasy gimnazjum uczestniczyła w warsztatach z robotyki w ramach innowacji pedagogicznej „Koduj i graj” wdrożonej w Szkole Podstawowej w Karwodrzy w ubiegłym roku szkolnym.

W ramach współpracy szkoły z Fundacją Wspierania Edukacji i Kultury „Synergia” uczniowie mogli zapoznać się z robotami makeblock – mBot. Pierwszym wyzwaniem, z którym uczestnicy zajęć musieli się zmierzyć, było właściwe złożenie robotów z kilkudziesięciu elementów. Gdy mBoty były gotowe, chłopcy przystąpili do ich programowania. Zadaniem dwóch drużyn było samodzielne opracowanie komend służących do precyzyjnego sterowania robotem.
Ostatnią część zajęć stanowił wyścig robotów połączony ze slalomem pomiędzy rozłożonymi na trasie przejazdu przeszkodami. Emocje były ogromne, o wygranej 5:4 dla jednej z drużyn zadecydował dopiero ostatni wyścig.

Tematem kolejnych zajęć będzie projektowanie obiektów w 3D, a najlepsze prace zostaną wydrukowane na drukarce 3D UP MINI2.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.