Koncert dla „Nadziei”

28 Sty 2014, Informacje

Ważne jest, gdy człowiek umie i chce podzielić się tym co ma z drugim, potrzebującym człowiekiem. Wsparcie materialne jest bardzo ważne i potrzebne, ale równie duże znaczenie ma wsparcie duchowe. Dobre słowo, przyjacielski gest, bliskość i obecność drugiej osoby mają wielką siłę i moc i są niezwykle ważne, szczególnie dla dzieci i osób niepełnosprawnych, które takiego wsparcia i ogromnej miłości pragną i potrzebują.

Człowieka mierzy się miarą serca. Człowiek jest wielki nie przez to, co po¬siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
(bł. Jan Paweł II)

Wymowa słów Jana Pawła II znakomicie wpisuje się w niedzielny, coroczny, tradycyjny koncert dla „Nadziei”, który odbył się 26 stycznia. Już po raz 23. ogromne serce okazała Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” licznie zgromadzona (w Domu Kultury) publiczność oraz wykonawcy: dzieci, młodzież, artyści, muzycy, wokaliści i soliści – przyjaciele i darczyńcy stowarzyszenia. Większość z nich czyni to nieprzerwanie od lat, okazując materialną i duchową pomoc.
Zimowa sceneria, świąteczny wystrój i nastrój oraz wzruszenie towarzyszyły temu wydarzeniu. Dzieci – dzieciom: koncert rozpoczął występ dzieci z Przedszkola Publicznego w Tuchowie, które zaprezentowały program artystyczny, zaśpiewały i zatańczyły prezentując barwne stroje. Dla „Nadziei” wystąpili i koncertowali również: Sanktuaryjny Chór Mieszany pod dyrekcją Jana M. Gładysza, chór męski, zespół „Pokolenia” z parafii św. Jakuba Ap. Starszego, zespół wokalny „Atria” z Domu Kultury oraz Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa pod batutą Piotra Kucharzyka. Publiczność wysłuchała także pastorałki w wykonaniu Justyny Ropskiej oraz krótkiego koncertu fortepianowego Gabrieli Kurczab.
Niezwykle wzruszającym darem serca dla „Nadziei” był występ dzieci ze szkoły w Lubaszowej, Dąbrówki Tuchowskiej, Szerzyn i Turzy oraz dzieci niepełnosprawnych z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Rzuchowej, które przedstawiły „Bajkowe jasełka”.
Tradycyjnie podczas koncertu, pomiędzy występami, prowadzona była charytatywna aukcja przedmiotów przekazanych przez imiennych i anonimowych darczyńców, w tym m.in. obrazów tuchowskich malarzy, publikacji książkowych, ozdób choinkowych ręcznie robionych, pługu do śniegu oraz miodu. Prowadzona była również zbiórka do puszek. W ramach charytatywnej aukcji oraz zbiórki do puszek zebrano 3568,90 zł.
Dochód ten przeznaczony został na działalność Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”. Corocznie, dzięki tym koncertom do dzieci i osób niepełnosprawnych trafiają środki finansowe, które przeznaczone są m.in. na ich rehabilitację.
Wszystkim wykonawcom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Podaruj 1% swojego podatku dla Nadziei:
KRS – 0000028735
Konto: PKO BP/o Tuchów
56 1020 4955 0000 7102 0055 5235
www.nadzieja-tuchow.pl


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.