Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Konferencja prasowa nt. otwarcia strefy i 3maj się festiwalu

Prócz festiwalowych atrakcji podczas konferencji zadawano pytania na temat otwarcia Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, które będzie towarzyszyć imprezie w Tuchowie. To właśnie te kwestie żywo interesowały dziennikarzy w czasie konferencji prasowej, którą zorganizowano w restauracji Włóczykij w Tarnowie.

Tuchowska Strefa Aktywności Gospodarczej jest zlokalizowana po północno-zachodniej stronie miasta, obok drogi wojewódzkiej 977. Obejmuje obszar ponad 16 ha, a na nim wyznaczono uzbrojone działki dla inwestorów o powierzchni przekraczającej 6 ha. Wybudowanie dróg i uzbrojenie terenu kosztowało w sumie ok. 7 mln złotych. Projekt był współfinansowany z funduszy unijnych. W centrum strefy przygotowano duży, ogólnodostępny parking. Władze samorządowe w celu uzyskania preferencji podatkowych dla inwestorów zamierzają włączyć ten teren do Krakowskiego Parku Technologicznego.
Obecność gospodarzy samorządów festiwalowych miejscowości w gronie partnerów organizacyjnych 3 MAJ SIĘ ZDRÓW pokazuje, że na terenie powiatu tarnowskiego można współpracować w szerokim gronie, niezależnie od różnic politycznych. Najlepszym przykładem takiej współpracy jest „Program dla osób uzależnionych”. Prowadzi go poradnia leczenia uzależnień Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów – głównego organizatora festiwalu. W programie uczestniczy osiem gmin, dla pacjentów zorganizowano dotychczas ponad 700 indywidualnych i grupowych sesji terapeutycznych. Dzięki współfinansowaniu leczenia przez samorządy z programu skorzystało w ubiegłym roku ponad 40 pacjentów, uzależnionych od alkoholu. Na zawarcie porozumień prócz Wierzchosławic, Ciężkowic oraz samego Tuchowa zdecydowały się także Rzepiennik Strzyżewski, Gromnik, Pleśna, Szerzyny i Wojnicz. Obecnie w spotkaniach terapeutycznych w Tuchowie i Wojniczu bierze udział 25 pacjentów.
Przypomnijmy, że muzyczną gwiazdą drugiego dnia festiwalu (4 maja) w Tuchowie będzie zespół Plateau.

Skip to content