Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Koronawirus – ważna informacja!

W ślad za decyzjami i apelami Rządu związanymi z zagrożeniem koronawirusem burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek przekazuje ważne informacje.

Odwołane zajęcia w placówkach oświatowych
Od poniedziałku, tj. 16 marca 2020 roku przez kolejne dwa tygodnie zostaną zamknięte wszystkie placówki oświatowe w gminie Tuchów (żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe). Do piątku tj. 13 marca 2020 roku otwarte będą świetlice. Rząd apeluje, aby jednak nie posyłać dzieci do szkół już od jutra tj. 12 marca 2020 roku. Od jutra również zostają zamknięte kina, muzea oraz wszystkie inne placówki kulturalne na terenie kraju.

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ogranicz spotkania towarzyskie!
Minister zdrowia apeluje również, aby ograniczać spotkania towarzyskie. Młodzież powinna pozostać w swoich domach, bez spotkań ze znajomymi i rodziną.
Wydarzenia kulturalne i sportowe odwołane!
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, z dniem dzisiejszym tj. 11 marca 2020 roku odwołuję wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe, jakie miały się odbyć w naszych placówkach w najbliższym czasie. Decyzja o ich przesunięciu zostanie podjęta po ustaniu zagrożenia.
Zebrania z mieszkańcami odwołane!
Odwołuję również zebranie Rady Osiedlowej Tuchów Lewobrzeżny, które było zaplanowane na 13 marca 2020 roku i Sołectwa Buchcice, planowane na 15 marca 2020 roku.
Osoby powracające z zagranicy
Mieszkańców gminy powracających z zagranicy prosimy o pozostanie w najbliższym czasie w domach, a w przypadku objawów choroby lub kontaktu z osobą zakażoną powiadomienie telefoniczne najbliższej stacji sanitarno – epidemiologicznej (tel. 14 621 70 97).
Załatwianie spraw w urzędzie
W odniesieniu do Urzędu Miejskiego w Tuchowie, prosimy w miarę możliwości o załatwianie spraw w formie elektronicznej (ePUAP) lub telefonicznie (tel: 14 6525 218, 14 6525 474, 14 6525 176, fax 14 6525 109), a także ograniczenie lub odłożenie na późniejszy termin osobistych wizyt w urzędzie.
Przypominamy również o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy klientami urzędu podczas oczekiwania na załatwienie sprawy.

Apeluję o zachowanie spokoju, ale przede wszystkim rozsądek i stosowanie się do wskazówek zamieszczanych na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i www.tuchow.pl. Szczególną opieką proszę objąć osoby starsze i chore, gdyż one są w tym momencie najbardziej narażone na infekcję.

Burmistrz Tuchowa
Magdalena Marszałek
Skip to content