Licealiści na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

21 listopada klasy IIc i IIIc odwiedziły Wydział Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie pobytu w nowym budynku Instytutu Fizyki uczniowie wysłuchali wykładu prof. Marcina Wójcika na temat: „Eksperyment Boreksino – wyniki pomiaru strumieni neutrin słonecznych typu PP I pep”. Wykładowca wyjaśniał tajniki badań przeprowadzanych przez międzynarodowy zespół fizyków w podziemnych laboratoriach w Gran Sasso we Włoszech.

Profesor dr hab. Marcin Marian Wójcik zajmuje się badaniami naukowymi z dziedziny słabo oddziałujących cząstek pochodzenia astrofizycznego. Ekspert różnych gremiów naukowych, m.in. Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) i Narodowego Centrum Nauki. Współorganizator europejskiej sieci naukowej ILIASNext, ogólnopolskiej grupy ICARUS oraz Polskiej Sieci Fizyki Neutrin.
Po wykładzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach doświadczalnych w I Pracowni Fizycznej. Podczas tych zajęć wykonywali różnego rodzaju doświadczenia z optyki, mechaniki, prądu elektrycznego i termodynamiki.


Zapraszamy do galerii na stronie internetowej liceum


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.