Listopad w Szkole Podstawowej w Lubaszowej

29 Lis 2012, Kultura i Edukacja

Listopad był miesiącem bogatym w wydarzenia edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara”.

12 listopada w Szkole Podstawowej im. Batalionu AK „Barbara” w Lubaszowej odbyła się Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie kl. VI i przedstawili go na tle scenografii w barwach biało-czerwonych. Wszyscy uczestnicy akademii włączyli się do śpiewu patriotycznych pieśni, takich jak: „Rota”, „Legiony” czy „Przybyli ułani”.
Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

W dniach 16 i 17 listopada br. uczniowie wraz z opiekunem Duran Barbarą, uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych w Schronisku Młodzieżowym im. bł. Karoliny nad Wierchomlą. Głównym celem szkolenia było opracowanie kolejnych projektów na rzecz dzieci niepełnosprawnych z naszej miejscowości i okolic.

W pierwszym dniu uczestnicy wyruszyli do schroniska nad Wierchomlą. Mimo trudu, obolałych nóg, było cudownie, ponieważ warunki pogodowe sprzyjały im. Wieczorem zaprojektowali logo szkolnego wolontariatu. Kolejny dzień poświęcony był na zajęcia artystyczno-plastyczne. Uczestnicy przygotowali plan przedsięwzięć, które będą realizowane w przyszłości. Jakie to plany – to już niespodzianka.
Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.

Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta. W szkole w Lubaszowej po raz pierwszy zaistniało ono w kalendarzu imprez i wydarzeń. Owiana „tajemnicą” MISIOLANDIA budziła duże zaciekawienie wśród dzieci. I oto 27 listopada 2012 roku otworzyły się jej podwoje. Dzieci wraz z nauczycielami przekroczyły progi MISIOLANDII. Piękne pluszowe misie spoglądały przyjaźnie swymi małymi oczkami, emanując ciepłem oraz przywołując wspomnienia lat dziecinnych.
Na program święta złożyły się:
• Powitanie misiów
• Zapoznanie z historią powstania maskotki pluszowego misia
• Prezentacja multimedialna misiów z dobranocek i innych filmów dla dzieci
• Konkursy: w rysowaniu misia, degustacji przysmaków, odgadywaniu zagadek

Małe Conieco – ciasteczko korzenne umaczane w miodzie było nagrodą dla uczestników konkursu. Impreza miała również na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Hasło przewodnie – BOHATEROWIE BAJEK I BAŚNI – MISIE.
Kończąc wspólną zabawę jednogłośnie wszyscy wykrzyczeli „CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ”.
Nauczyciel bibliotekarz: Małgorzata Musiał
Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.