Mamy laureata i finalistę Małopolskiego Konkursu Matematycznego!

16 Kwi 2018, Kultura i Edukacja

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach (oddziały gimnazjalne) osiągnęli wielki sukces w Małopolskim Konkursie Matematycznym! Andrzej Pradel został laureatem, natomiast Jakub Augustyn otrzymał tytuł finalisty!

To ogromny sukces naukowy tych młodych chłopców. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy mogli w końcu cieszyć się wynikami.

9 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Małopolski Konkurs Matematyczny. Laureaci i finaliści otrzymali z rąk kurator oświaty zaświadczenia, które są dla nich przepustką do znakomitych szkół ponadgimnazjalnych. Wróżymy im wspaniałą karierę naukową. Może pójdą w ślady Dominika Burka, absolwenta naszej szkoły, który jest obecnie pracownikiem naukowym i pracuje nad nowymi teoriami matematycznymi współpracując z uczelniami na całym świecie. Opiekunem naukowym Andrzeja i Jakuba był pan Jacek Gawron. Wyrazy uznania – panie profesorze!

Gratulujemy także rodzicom Andrzej i Jakuba, którzy wspierają swoje dzieci, a także uczą pokory i szacunku wobec ciężkiej pracy.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.