Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

25 Mar 2019, Kultura i Edukacja

Kolejny już raz sala widowiskowa tuchowskiego Domu Kultury stała się areną zmagań młodzieży, która rywalizowała w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbyły się w czwartek 21 marca o godzinie 9:00.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, przy współpracy Domu Kultury w Tuchowie. Kolejny też raz gminny etap eliminacji wsparła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

W skład komisji oceniającej wiedzę uczestników weszli druhowie: Wiesław Siedlik (komendant gminny ZOSP RP w Ryglicach), Jacek Oleksowicz, Maciej Boratyński, Michał Mikos i Krzysztof Serafin.

Po przeprowadzeniu pierwszej części – testu pisemnego składającego się z 30 pytań, przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy uczestników, którzy najlepiej spisali się rozwiązując test. W części ustnej uczestnicy losowali zestawy pytań, na które odpowiadali bezpośrednio przed komisją. Następnie członkowie komisji oceniali odpowiedzi i w ten sposób, kilka minut po godzinie 11, ogłoszone zostały wyniki. Dyplomy i upominki trafiły do wszystkich uczestników z rąk zastępcy burmistrza Tuchowa i jednocześnie przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie – Wiktora Chrzanowskiego.

fot. Wojciech Kras

Ostateczne wyniki w poszczególnych grupach przedstawiają się następująco:

GRUPA I
I miejsce – PIĄTEK Julia
II miejsce – HUDYKA Filip

GRUPA II
I miejsce – KRAS Wojciech
II miejsce – BORGULA Alicja

GRUPA III
I miejsce – CHWISTEK Rafał
II miejsce – ZBYLUT Aleksandra

Cała szóstka będzie reprezentowała naszą gminę podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 4 kwietnia br. w Tarnowie.

Tekst: Łukasz Giemza


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.