Plener rzeźbiarski trwa

28 Lip 2010, Kultura i Edukacja

W ramach obchodów 670-lecia lokacji miasta Tuchowa w dniach od 23 lipca do 1 sierpnia odbywa się I Plener Rzeźbiarski w Tuchowie.

Rzeźbiarze wykonują swoje prace w amfiteatrze oraz przy kościele św. Jakuba Ap. Powstają rzeźby ważnych postaci związanych z historią miasta m. in. figura św. Jakuba Apostoła, Kazimierza Wielkiego i Bogusława-benedyktyna, św. Alfonsa Liguori, scena z legendy o objawieniu na Lipowym Wzgórzu. Wielkoformatowe rzeźby będą ustawione w różnych miejscach w Tuchowie, zdobiąc miasto. Burmistrz Tuchowa dziękuje wszystkim artystom, za przybycie do miasta, udział w plenerze i realizację przepięknych rzeźbiarskich projektów. W Plenerze udział biorą artyści-rzeźbiarze z Białorusi, Ukrainy i Polski.
Wśród nich: Sławomir Cudzich-Bularz, Vładzimir Czykwin, Wiaczesław Daroćka, Mirosław Florczak, Mikołaj Sklar, Zenon Stańko, Anatoly Turkov, Engelbert Weimann, M. Wojtkowski, Kazimierz Karwat, Miłosz Karwat, Maciej Strzelczyk, Władysław Sukiennik.

Zapraszamy do fotorelacji z pierwszych prac przy rzeźbach.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.