Pociąg retro w Tuchowie

15 maja 2017, Informacje

W sobotę przed godziną 12:00 na peron tuchowskiego dworca wjechał zabytkowy pociąg retro: lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz historyczne wagony z lat 1920 – 1935. Przybyli do Tuchowa podróżni mieli okazję do sfotografowania się z członkami Stowarzyszenia „Aktywni Lubaszowianie”, uczniami Zespołu Szkół w Tuchowie oraz burmistrzem Tuchowa w strojach z początku XX wieku.

Była też możliwość skosztowania gorącego bigosu oraz wsłuchania się w dźwięki tuchowskiej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Każdy otrzymał pamiątkową kartkę pocztową z widokiem Tuchowa oraz inne materiały promocyjne.

Pociąg retro w sobotę do Tuchowa zawitał aż trzykrotnie, za każdym razem witając mieszkańców sygnałem dźwiękowym, który tak dobrze pamiętają nasi dziadkowie.


Relacja filmowa tarnowska.tv

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO S.A.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.