Podziękowania za działania przeciwpowodziowe

25 Cze 2014, Informacje

W środowe popołudnie, 18 czerwca druhowie z wszystkich 11 ochotniczych straży pożarnych, które mają swoje siedziby na terenie gminy Tuchów, spotkali się w Mesznej Opackiej.

Spotkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mesznej Opackiej, którego gospodarzami byli: burmistrz Tuchowa – Mariusz Ryś, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie – Ryszard Wrona oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tuchowie – Mieczysław Kras, było podsumowaniem działań powodziowych prowadzonych na terenie gminy Tuchów w dniach 16-20 maja br. W spotkaniu uczestniczyli również: kapelan gminny – ks. Tomasz Starzec, członkowie ZOG ZOSP RP w Tuchowie, a także tuchowscy przedsiębiorcy, którzy czynnie włączyli się w działania ratownicze podczas majowej powodzi.
Po przywitaniu zebranych, komendant gminny ZOSP RP w Tuchowie przedstawił statystyki i zestawienia podsumowujące działania powodziowe. Z przedstawionych danych wynika m.in. że w majowych działaniach ratowniczych związanych z powodzią, uczestniczyło 129 druhów, wykonując swoje zadania przez 2618 minut. Kolejne kilkaset godzin spędzili już po przejściu fal powodziowych, w kolejnych dniach, sprzątając, czyszcząc i doprowadzając sprzęt do stanu sprzed powodzi.

Po krótkim podsumowaniu, głos zabrali: burmistrz Tuchowa oraz prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie, którzy podziękowali przedsiębiorcom za pomoc oraz druhom za poświęcenie, mobilizację, organizację i skuteczne prowadzenie działań podczas majowej powodzi.
Następnie przedsiębiorcy, poszczególne jednostki oraz druhowie, którzy wyróżnili się podczas majowych działań otrzymali specjalnie przygotowane podziękowania a także książki, których wydawcą był burmistrz Tuchowa.

Na zakończenie tej części spotkania głos zabrał druh Jan Mleczko, który w imieniu nagrodzonych podziękował organizatorom za wyróżnienia.
Po części oficjalnej, druhowie spotkali się na wspólnym posiłku przygotowanym przez organizatorów.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.