Polacy i Węgrzy porządkują cmentarz wojenny

29 Lip 2019, Wydarzenia

Od poniedziałku 29 lipca trwają prace pielęgnacyjne na cmentarzu nr 164 z okresu I wojny światowej. Jest to kontynuacja zeszłorocznej akcji porządkowania cmentarzy wojennych. Udział w pracach biorą przedstawiciele Instytutu i Muzeum Historii Wojen w Budapeszcie wraz z Dowództwem Uzupełnień, Przygotowań i Wyszkoleń Wojska Węgierskiego oraz 11. Małopolska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.

Prace pielęgnacyjne prowadzone są pod nadzorem konserwatora Marka Sawickiego, a koordynowane są przez Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk, dyrektor Wydziału Rewaloryzacji Zabytków Krakowa i Dziedzictwa Narodowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zakończenie prac przewidziano na sobotę 3 sierpnia. Na cmentarzu nr 163 na Furmańcu o godz. 15:00 odbędzie się wtedy wspólna uroczystość religijno-patriotyczna mająca na celu oddanie hołdu poległym żołnierzom narodowości węgierskiej i polskiej.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.