Relacja Krzysztofa Jasińskiego z Watykanu

29 Kwi 2014, Informacje

Kościół katolicki ma dwóch nowych świętych. To papież – Polak Jan Paweł II oraz jeden z jego poprzedników – Jan XXIII. Niedzielna msza kanonizacyjna, odprawiona przez papieża Franciszka, zgromadziła na placu św. Piotra około 800 000 pielgrzymów, w tym dużą grupę Polaków wśród których byli reprezentanci Tuchowa.

Jednym z nich był Krzysztof Jasiński, który zechciał podzielić się z nami refleksjami po powrocie z Watykanu:
– Dla mnie osobiście to olbrzymie przeżycie. Świętym został największy Polak w historii naszego kraju. To wielka radość z kanonizacji Jana Pawła II, ale także Jana XXIII. To piękne, że kanonizowano ich tego samego dnia. Obu papieży łączyły te same idee. Dla nich najważniejszy był człowiek.
– Nie wyobrażałem sobie, by mnie mogło tego dnia zabraknąć na kanonizacji w Watykanie. Jako kolejarz do Watykanu pojechałem pociągami rozkładowymi z Tuchowa. Podczas uroczystości, niestety, nie udało mi się dostać na plac świętego Piotra. Oglądałem całą uroczystość na telebimie przy placu św. Piotra, przeżycie było ogromne.
– Za życia Jana Pawła II, dziś świętego, miałem możliwość dwa razy osobiście z Nim się spotkać i rozmawiać w Watykanie. Również podczas moich pobytów w Watykanie mogłem uczestniczyć na audiencjach ogólnych i niedzielnym Anioł Pański. Brałem też udział w spotkaniach podczas Jego pielgrzymek do Ojczyzny (Tarnów, Kraków, Częstochowa, Warszawa, Rzeszów, Stary Sącz).

Krzysztof Jasiński

Czekamy jeszcze na relację Macieja Maziarki, który również uczestniczył w uroczystości kanonizacyjnej w Watykanie.


Tuchowianie w towarzystwie Marka Sowy – marszałka województwa małopolskiego oraz Romana Ciepieli – wicemarszałka województwa małopolskiego.

Małopolska Organizacja Turystyczna wykorzystała mobilne centrum promocji regionu, którym był Camper Małopolski. 26 kwietnia Camper witał pielgrzymów przy Placu św. Piotra, gdzie prezentował ofertę turystyki religijnej Krakowa i Małopolski rozdając m.in. foldery „Śladami Jana Pawła II”, „Sakralne skarby” oraz mapy regionu przedstawiające najważniejsze miejsca kultu religijnego w Małopolsce (był też prezentowany Tuchów), pamiątkowe kartki z kanonizacji z wizerunkiem Jana Pawła II oraz darmowe mapy informujące jak poruszać się po Rzymie w czasie kanonizacji, które dodatkowo zapraszały na ŚDM w Krakowie w 2016 roku. Camper Małopolski wyposażony był także w ekran, na którym pokazywano filmy o Janie Pawle II i najważniejszych obiektach sakralnych w naszym regionie.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację Krzysztofa Jasińskiego!


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.