Robert Makowiec trzecim zawodnikiem III Wadowickiego Półmaratonu Górskiego

24 Lip 2017, Sport

W niedzielę 16 lipca odbył się III Wadowicki Półmaraton Górski na malowniczej trasie w Beskidzie Małym, po szlakach którymi spacerował i przechadzał się Karol Wojtyła. W biegu tym wystartował zawodnik klubu LKS Burzyn Robert Makowiec.

Trasa licząca ok. 21,5 kilometrów rozpoczęła się w centrum Rzyk i prowadziła między innymi przez Groń Jana Pawła II i praktycznie w całości była trasą typowo górską (około 1000 m przewyższenia). Meta biegu zlokalizowana była pod hotelem Młyn Jacka w Wadowicach. Robert rywalizację rozpoczął w spokojnym tempie i na półmetku dystansu zajmował 5 miejsce. Biegnąc cały czas w równym dobrym tempie na 16 km dogonił zawodnika z 4 miejsca, a na 19 km wyprzedził zawodnika z pozycji trzeciej. Równe moce tempo pozwoliło mu zająć 3 miejsce open z czasem 1 h 35 min 46 s. Czas jaki uzyskał jest jego najlepszym rezultatem na tej trasie (ponad 3 min lepszy niż rok temu). Zawody ukończyło 283 zawodników. Gratulujemy osiągniętego sukcesu.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.