Rozbudowa wodociągu w naszej gminie

20 Sie 2014, Informacje

Nowe sieci wodociągowe i kanalizacyjne pojawią się w regionie tarnowskim oraz brzeskim. Na lepsze warunki mogą liczyć mieszkańcy gmin Iwkowa, Pleśna, Ryglice, Szerzyny i Tuchów. Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu z Programu rozwoju obszarów wiejskich.

Rozbudowa sieci wodociągowych i kanalizacji w subregionie tarnowskim będzie kosztować ponad 11 milionów złotych, przy czym prawie 5,5 miliona to wartość dotacji. (…) Dostęp do wody będą mieli także mieszkańcy gminy Tuchów.
– Sfinansujemy wodociągi w miejscowości Trzemesna. Gdyby nie te środki gminy nigdy nie byłoby stać na taką budowę – mówi Kazimierz Kurczab, zastępca burmistrza Tuchowa.
Do tej pory można było również korzystać z wodomatów, jednak spora część osób po prostu piła niezbadaną wodę ze studni.
Najbliższa perspektywa unijna to dla Małopolski miliard złotych więcej na inwestycje. Tym razem jednak będą to głównie inwestycje w nowe miejsca pracy i więcej pieniędzy na innowacyjną gospodarkę.

Posłuchaj relacji Patrycji Drożdż:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Źródło: RDN Małopolska
Źródło: RDN Małopolska


Projekt współfinansowany z Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.