Ruszyła szkoła macierzyństwa

28 maja 2015, Informacje

Dzień Matki rozpoczął „Tydzień promocji karmienia piersią”. Jednocześnie w regionie tarnowskim ruszyła akcja edukacyjna, polegająca na przygotowaniu przyszłych mam do macierzyństwa. Centrum Zdrowia Tuchów opracowało informator na ten temat, którego pierwszy odcinek pojawił się właśnie na stronie spółki oraz w tygodniku Temi.

Można się z niego dowiedzieć więcej o zadaniach i roli położnych środowiskowych, które między innymi przygotowują pacjentki do karmienia piersią.
Położne środowiskowe odwiedzają panie w ciąży podczas wizyt edukacyjnych. Między 21. a 31. tygodniem ciąży przysługuje jedna taka wizyta w tygodniu, a od 31. tygodnia do porodu dwie. Położne pomagają w przygotowaniu się do porodu i opieki nad noworodkiem. Po porodzie odwiedzają mamy podczas tak zwanych wizyt patronażowych.
Kolejne odsłony akcji „szkoła macierzyństwa” będą następowały co tydzień. W następnych odcinkach przewodnika więcej na temat odżywiania w ciąży, praw pań z brzuszkiem i aktywności fizycznej w czasie oczekiwania na dziecko. Publikowane będą wskazówki, na temat nawiązywania kontaktu z dzieckiem w ciąży i po porodzie. Specjaliści opowiedzą o przebiegu samej akcji porodowej i o następnych krokach, które następują po niej. Nie zabraknie informacji o tym, co zrobić, by skutecznie powrócić do formy sprzed porodu. Będą także wskazówki doradcy laktacyjnego.
Celem „Tygodnia promocji karmienia piersią” jest upowszechnianie informacji o tym naturalnym, zdrowym, wygodnym i ekologicznym sposobie odżywiania dzieci. Nie tylko zapewnia on optymalny rozwój, lecz także buduje i wzmacnia pozytywną więź między niemowlakiem a matką. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez 6 pierwszych miesięcy życia dziecka. Później dieta malucha może być stopniowo rozszerzana, ale pokarm matki nadal powinien stanowić jej ważny składnik.
Centrum Zdrowia Tuchów realizuje akcję „szkoła macierzyństwa” w partnerstwie z portalem Mama w Tarnowie. „Tydzień promocji karmienia piersią” potrwa do 1 czerwca – Dnia Dziecka. W ramach tego tygodnia 31 maja podczas Majówki dla Matki w tuchowskim amfiteatrze między godz. 15 a 21 można się będzie dowiedzieć więcej na temat kontaktu ze specjalistami, udzielającymi konsultacji w zakresie akcji edukacyjnej. Będą także materiały na temat darmowych badań „Programu profilaktyki raka piersi”.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.