Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Segregacja odpadów za pomocą kodów kreskowych

Dziś ruszył na wybranych ulicach w Tuchowie tj.: Słonecznej, Jasnej i Księżycowej, zapowiadany pilotaż systemu znakowania segregowanych odpadów komunalnych za pomocą kodów kreskowych, który potrwa do końca roku. Mieszkańcy ww. ulic jako pierwsi będą mieli okazję sprawdzić funkcjonowanie systemu znakowania za pomocą kodów kreskowych przed jego wdrożeniem.

Pilotaż pozwoli pracownikom urzędu na wyłapanie ewentualnych błędów i niedociągnięć w jego działaniu. Cenne będą również uwagi samych mieszkańców, którym dziękujemy za zaangażowanie i udział w pilotażu.

Wdrożenia kodów kreskowych dla mieszkańców całej gminy nastąpi w styczniu 2020 r. Mieszkańcy otrzymają samoprzylepne etykiety z jednorazowymi kodami kreskowymi, opisanymi wg kolorów worków tj. czarny, żółty, niebieski, brązowy, zielony, które będą naklejać na otrzymane worki. W indywidualnym kodzie kreskowym „zaszyta” została informacja zawierająca dane dotyczące adresu nieruchomości oraz kolor worka.
We wdrażanym od nowego roku systemie Gmina Tuchów będzie dostarczycielem etykiet z kodami dla mieszkańców. Przedsiębiorca odbierający odpady będzie natomiast sczytywał za pomocą czytnika każdy oznaczony worek, a następnie przekazywał dane do urzędu miejskiego. Kody kreskowe pozwolą na uszczelnienie systemu segregacji odpadów i wyeliminowanie niewłaściwego sortowania oraz deklarowania ilości osób zamieszkałych.

W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 14 6525 218 wew. 13.

Poniżej prezentujemy przykład kodów jakie będą obowiązywać na terenie gminy Tuchów.

Skip to content