Sukcesy naszych biegaczy

24 Cze 2014, Sport

W minioną niedzielę, 22 czerwca w Rytrze odbyła się IX edycja polsko-słowackiej imprezy biegowej – VISEGRAD MARATON. Trasa tego maratonu (42km 195m) zaczyna się na Słowacji w miejscowości Podolinec, a meta znajduje się w Rytrze (Polska).

Maraton ten zaliczany jest do maratonów górskich gdyż zawodnicy od startu do 19 km podbiegają pod górę Vabec na wysokość 743 m n.p.m. a następnie trasa jest pofałdowana z kolejnymi podbiegami i zbiegami. W tym roku w maratonie zdecydował się wystartować nasz zawodnik Robert Makowiec. Jak się później okazało start ten zakończył się dużym sukcesem, gdyż zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ustępując tylko trzykrotnemu zwycięzcy tego maratonu Grzegorzowi Czyżowi z Bogumiłowic. Na mecie Robert reprezentujący Fundację Wimed+ przyznał, że był to naprawdę trudny start.
Czas jaki uzyskał to 2 godz. 51 min. 4 sek., wyprzedzając trzeciego zawodnika zaledwie o 38 sekund (na trasie o długości 42 km 195m!).
Jest to jeden z największych sukcesów naszego reprezentanta!

Robert Makowiec

Natomiast w sobotę, 21 czerwca w Gorlicach został zorganizowany XII Bieg Naftowy. Jest to bieg uliczny na dystansie 6,5 km. Do startu przystąpiło ponad 80 zawodników, wśród nich Jarosław Makowiec.
Walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatnich metrów, nasz reprezentant wbiegł na metę z czasem 22 min. 12 sek., co dało mu 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Musiał on uznać wyższość jedynie gorliczanina Mateusza Golonki, który wyprzedził go o zaledwie 4 sekundy.

Jarosław Makowiec

Gratulujemy!
Źródło: burzyn.pl


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.