Świat niepełnosprawnych, chorych jest doświadczeniem, że życie jest dużą wartością. Świat każdego z nich jest inny lecz zawsze pełen marzeń.

1 Lut 2018, Kultura i Edukacja

Tradycją Szkoły Podstawowej w Tuchowie stały się organizowane co roku spotkania ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. Pierwsze spotkanie organizacyjne rozpoczynające współpracę odbyło się 07.02.2000 roku. Coroczne spotkania: zabawy choinkowe, spotkania z Mikołajem odbywały się pod różnymi hasłami, np.: „Ten ma dużą radość, kto coś dostaje, ale jeszcze większą ma ten, który daje”.

Spotkania integracyjne będą się odbywać w dalszym ciągu, co zgodnie potwierdzili uczniowie naszej szkoły po ostatniej zabawie karnawałowej, która miała miejsce 27 stycznia 2018 roku. Współpraca z „Nadzieją” polega na ofiarowaniu swego czasu i talentu osobom niepełnosprawnym, dzieleniu się umiejętnościami i wykorzystaniu pracy na rzecz potrzebujących. Motywacją tej działalności jest chęć czynienia dobra i zdobywania nowych doświadczeń.

Uczniom, którzy pod opieką Renaty Szeląg przygotowali przedstawienie „Gwiazdkowa rozmowa”, uczniom i nauczycielom, którzy wykonywali kotyliony, dekoracje, uczestniczyli w zabawie, wolontariuszom i absolwentowi naszej szkoły, zespołowi, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby to było niezapomniane wydarzenie … dziękujemy.

„Dobroć to jedyna inwestycja, na której nie sposób stracić.”

„Jedyna rzecz, którą dzieląc mnożysz, to dobro.”

Organizatorzy


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.