Szachowa sobota w Lubaszowej

29 Sty 2018, Sport

20 stycznia 2018 roku w SP w Lubaszowej odbył się II Rodzinny Turniej Szachowy. Tym razem zaprosiliśmy jako współorganizatora Janusza Porębę. Od godziny 9 rozpoczęły się szachowe zawody, na które przybyło 9 rodzin.

Ramię przy ramieniu walczyli dzielnie: tatuś z synem, mama ze swoją pociechą, dziadek z wnuczkiem, bracia i siostry. Wszyscy uczestnicy rozegrali 7 pasjonujących partii. Każda trwała do 15 minut. Można było przegrać lub wygrać na 3 sposoby: popełniając 2 błędy, wykorzystując limit czasu albo po prostu zwykłym szachowym matem. Emocji było bardzo dużo, komentarze na korytarzu gorące, niespodzianki na każdym kroku. Doskonale spisywali się debiutanci: Pani Agnieszka i Pan Henryk. Dopiero po 5 rundach zaczęła kształtować się medalowa trójka.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce-Patryk i Igor Wiśniowscy (puchar, medale, dyplom)
II miejsce-Łucja i Hubert Gawron (medale, dyplom)
III miejsce-Wojciech i Katarzyna Skrobot (medale, dyplom)

Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Jestem przekonany, że spotkamy się za rok w jeszcze szerszym gronie i w salach naszej szkoły zabrzmi po raz kolejny: szach i mat.

Jan Dusza


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.