Tour de Pogórze – mini rajd rowerowy – relacja

30 Lip 2013, Sport, Turystyka

W niedzielę, 28 lipca o godz. 12:00 z tuchowskiego rynku wyruszył mini rajd Tour de Pogórze. Żar lejący się z nieba nie odstraszył miłośników turystyki rowerowej. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała ul. Partyzantów, Wołową, Daleką do Bistuszowej, a następnie do Uniszowej. Tam w gospodarstwie agroturystycznym Filipówka na Podlesiu uczestnicy rajdu mogli odpocząć i uzupełnić braki w wodzie.

Celem była Bacówka na Brzance, a ostatni odcinek trasy przebiegał przez las, co pozwoliło odpocząć od nieustająco świecącego słońca. W Bacówce na uczestników rajdu czekała zimna woda oraz gorąca kiełbasa z grilla. Po krótkim odpoczynku w cieniu drzew, przyszedł czas na konkursy sprawnościowe, które polegały na jak najdłuższym czasie przejazdu po dwumetrowej desce oraz na pokonaniu ciasnego slalomu w jak najdłuższym czasie. Zadania te sprawiły nie lada trudność rowerzystom, ale równocześnie były świetną zabawą. Dla zwycięzców konkursu Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju przygotowało zestawy nagród rowerowych, a dla wszystkich uczestników zestawy map i gadżetów pogórzańskich.

Mini rajd Tour de Pogórze jest kontynuacją “tuchowskiej masy krytycznej”, a była to już jego 3. edycja. Mamy nadzieję, że kolejny Tour de Pogórze, zgromadzi jeszcze większą liczbę uczestników.

Peletonowi Tour de Pogórze towarzyszyła ekipa filmowa, a materiał będzie można niebawem obejrzeć w TVP Kraków oraz internecie.

Organizatorem mini rajdu “Tour de Pogórze” byli: Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz Terenowe Koło PTTK nr 76 w Tuchowie.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Maćka Maziarkę.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.