Tuchowscy sponsorzy nagrodzeni statuetką „Misericors”

26 Cze 2014, Informacje

W Starym Sączu uczczono piętnastą rocznicę pobytu Jana Pawła II i kanonizację św. Kingi. Przy ołtarzu papieskim odbyły się diecezjalne obchody Święta Rodzin i Święta Caritas. Podczas uroczystości wręczono statuetki „MISERICORS” (Miłosierny Sercem) pracownikom Caritas, wolontariuszom i darczyńcom. Z Tuchowa wyróżnieni zostali Maria Piech oraz Maria i Wiesław Wróblowie.

„Caritas dziękuje Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II” – pod tym hasłem 14 czerwca 2014 roku odbyła się msza święta dziękczynna za kanonizację papieża Polaka w 15. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Starym Sączu. Parafia NNMP reprezentowana była przez Parafialny Oddział Caritas wraz o. proboszczem. Mszy świętej przewodniczył metropolita przemyski ks. abp Józef Michalik oraz ks. biskup Andrzej Jeż. Przeżyciom duchowym towarzyszyła orkiestra wojskowa i śpiew chórów zespolonych: chóru dziewczęcego z Tarnowa, chóru chłopięcego z tarnowskiej katedry i chóru z Limanowej.
Homilię wygłosił ks. abp Józef Michalik, który pouczył nas, iż tylko przez miłość stajemy się podobni do Boga. Jan Paweł II pokazał nam jak wygląda życie w okresie młodości, wieku dojrzałym i starości. Jego ideały społeczne jeszcze przez wiele lat będą aktualne i będziemy z nich czerpać. Co zrobić, aby nasze rodziny, miasta i wioski stały się domem ludzi świętych. Wskazał na życie codzienne i codzienne wypełnianie obowiązków, ale też na dziedzinę polityki i działalności gospodarczej.
Po skończonej mszy św. nastąpiła uroczystość wręczenia statuetek „MISERICORS” (Miłosierny Sercem) 108 osobom, w tym Marii Piech oraz Marii i Wiesławowi Wróblom.

Źródło: www.klasztor.tuchow.pl

Maria i Wiesław Wróblowie
Fot. J.Wszołek


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.