Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!

29 Lis 2017, Informacje

Codziennie przestępcy podejmują dziesiątki prób użycia cudzych dokumentów: wyłudzenia kredytów, wynajem nieruchomości, przestępstwa podatkowe, zakładanie fikcyjnej działalności gospodarczej. Według danych z najnowszego „Raportu o dokumentach” w II kwartale 2017 r. odnotowano 1631 prób wyłudzeń kredytów, na kwotę ponad 114 mln złotych.

System Związku Banków Polskich chroni przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. To ogólnopolska baza milionów skradzionych i zgubionych dokumentów.

Co robić kiedy utracimy dokument tożsamości?
1. Zastrzec dokumenty w banku.
2. Zgłosić sprawę na policji (w przypadku kradzieży)
3. Zawiadomić gminę lub placówkę konsularną

Zastrzegać powinni wszyscy – nie tylko klienci banków. To najważniejszy krok, który trzeba natychmiast zrobić, gdy utracimy np. dowód osobisty, paszport czy prawo jazdy.

W kilka minut informacja o zastrzeżeniu dokumentu trafia do wszystkich banków, operatorów telefonii komórkowej i tysięcy firm.

W Polsce jest ponad 37 mln kart bankowych. Gdzie zadzwonić, gdy utracimy swoją kartę?
System zastrzegania kart: telefon +48 828 828 828

Zastrzeżenie karty bankowej jest możliwe z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Numer dostępny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji: http://dokumentyzastrzezone.pl/


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.