VI Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

18 Gru 2018, Kultura i Edukacja

14 grudnia 2018 roku odbył się VI Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, który miał miejsce w tuchowskim Domu Kultury.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 47 uczestników (w tym soliści i zespoły) z 8 szkół naszej gminy. Wykonawcy śpiewali piosenki w języku angielskim, niemieckim a nawet hiszpańskim. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Młodzi artyści przygotowali się wokalnie i językowo przez co jury w składzie Pani Michalina Ropska- nauczycielka języka angielskiego oraz Pan Tadeusz Goliszewski- muzyk, miało do podjęcia trudne decyzje. Spośród wykonawców wyłonili tych, którzy śpiewali najlepiej. Za swoje występy osoby wyróżnione otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Radę Osiedla Tuchów. Właściciele „Piekarni Więcek”, Państwo Ewa i Andrzej Więcek oraz „Domu Handlowego Trójka”, Pan Janusz Grzenia zadbali o to aby nasi młodzi artyści mieli siłę występować.

Występy uczestników konkursu oklaskiwała burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, jej zastępca Wiktor Chrzanowski, wiceprzewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jerzy Odroniec, dyrekcja Szkoły Podstawowej w Tuchowie, nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do występów, za co im bardzo dziękujemy oraz rodzice uczestników.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy, że co roku chętnie przyjeżdżacie do nas, prezentujecie swoje umiejętności wokalne i wprowadzacie atmosferę świąt.

W VI Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzyczne jury nagrodziło:
W KATEGORII: KLASY I-III
Wyróżnienia otrzymali:
Magdalena Kaczka z Siedlisk
Zuzanna Sikora z Siedlisk
Klasa Ib Szkoły Podstawowej w Tuchowie
Szymon Michalik z Siedlisk

W KATEGORII: KLASY IV-VI
I miejsce:
Anna Sarad z Siedlisk

Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Damian i Jakub Baran z Lubaszowej
Emilia Wajda z Siedlisk
Zuzanna Gawron z Tuchowa
Natalia Sarad z Mesznej Opackiej
Milena Budzik z Karwodrzy
Anna Śliwka z Buchcic
Aleksandra Burza z Burzyna
Emilia Michałek z Tuchowa
Natalia Sterkowiec z Buchcic
Jakub Madejski i Kamil Sterkowicz z Tuchowa
Łucja Chrzanowska z Burzyna

W KATEGORII: KLASY 7-8 i Gimnazjum
I miejsce:
Ewelina Serwin z Siedlisk
Julia Grzenia z Siedlisk
Zespół- Jowita Grzebień, Julia Sobyra, Julia Kapka, Aleksandra Bajgrowicz, Zuzanna Wrona, Izabela Sołtys, Wiktor Kamykowski ( gościnnie- Andrzej Schabowski były uczeń SP w Tuchowie ) z Tuchowa

II miejsce:
Wiktoria Łątka z Tuchowa
Adrianna Ustjanowska z Burzyna
Wiktoria Sikorska z Tuchowa

III miejsce:
Zespół – Laura Bajorek, Gabriela Stańczy, Karolina Starzyk z Tuchowa
Julia Nalepka i Maja Nalepka z Burzyna
Nicoletta Zduń z Mesznej Opackiej
Kamila Wrzos z Siedlisk

Zapraszamy za rok!

Justyna Jaworska-Lipka


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.