Zagraniczne praktyki uczniów ZSP w Tuchowie

31 Mar 2014, Kultura i Edukacja

W dniach 13-17 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuchowie gościł nauczyciel liceum Jean de la Taille w Pithiviers – Bertrand Bouchon. W ramach wymiany partnerskiej między szkołami ustalono, że dwóch uczniów technikum organizacji usług gastronomicznych naszego zespołu szkół odbędzie praktyki w Pithiviers we Francji w czerwcu 2014 r., natomiast dwóch uczniów z Francji przyjedzie na praktyki do Tuchowa w październiku 2014 r.

Przez cztery tygodnie od 13 stycznia do 7 lutego jeden uczeń z liceum Jean de la Taille w Pithiviers we Francji Aurélien Bourillon (zwany „Bubu”) odbywał praktykę zawodową w firmie WIMED w Tuchowie, a mieszkał w internacie ZSP w Tuchowie. Bardzo dziękujemy prezesowi firmy – Zdzisławowi Dąbczyńskiemu – za jej zorganizowanie.
Od 24 do 28 marca 2014 r. ZSP w Tuchowie gościł 30 uczniów i 4 nauczycieli z liceum Jean de la Taille w Pithiviers. Podczas pobytu zwiedzili Tuchów, Ciężkowice, Kraków, Wieliczkę, Oświęcim, Stary Sącz i Krynicę. W naszej hali sportowej rozegrano uczniowskie mecze sportowe w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną. „Niestety” wszystkie rozgrywki goście przegrali.
Ponadto Elisabeth Auborg – organizatorka wymiany między partnerskimi miastami Tuchowem i Saint Jean de Braye – zorganizowała dla naszej młodzieży miesięczną praktykę w Pithiviers i w Saint Jean de Braye we Francji. Ma ona trwać od 5 do 28 maja 2014 r., a skorzysta z niej 8 uczniów z technikum hotelarstwa, gastronomii oraz obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Część kosztów przelotu naszych uczniów pokryje strona francuska – za co serdecznie dziękujemy.
Już od czterech lat uczniowie z klas technikum odbywają, w ramach takiej wymiany zagranicznej, miesięczne praktyki zawodowe.


Opracował: Adam Drogoś – dyrektor ZSP w Tuchowie


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.