Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!

24 Sie 2017, Informacje

Kolejna inicjatywa dotycząca poprawy jakości powietrza na Pogórzu nabiera tempa! Tym razem chodzi o powietrze, którym oddychają dzieci. W Tuchowie w sezonie grzewczym zdarza się bowiem, że powietrze przekracza dopuszczalne normy także w pomieszczeniach. Zakup oczyszczaczy powietrza do wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków zakłada akcja realizowana przez inicjatywę „Powietrze Tuchów.

Projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!” zainicjowała grupa Powietrze Tuchów – Stowarzyszenie Eko Aura Małopolska. – Dotychczas z pomocą partnerów akcji pozyskano osiem oczyszczaczy powietrza. Potrzeba jeszcze co najmniej dwunastu takich urządzeń. Dlatego ruszamy z akcją crowdfundingową – tłumaczy Sławomir Mikos ze stowarzyszenia. – Lato szybko przeminie, dni będą coraz chłodniejsze. Ruszy sezon grzewczy, a nieumiejętne palenie w piecach, spalanie śmieci i węgla złej jakości spowoduje, że pojawią się ogromne ilości dławiącego dymu, a w rezultacie smogu. Chcemy zabezpieczyć przed nim chociaż nasze dzieci – dodaje członek grupy.

Powietrze Tuchów – Eko Aura Małopolska pragnie dla wszystkich dzieci w gminie Tuchów czystego powietrza!

Stworzyliśmy projekt „Zdrowy uczeń w czystym powietrzu!”, który ma na celu oczyścić powietrze ze SMOGU w salach szkół podstawowych, przedszkoli i żłóbków na terenie gminy Tuchów. Planujemy, aby od 1 października dzieci mogły przebywać w szkole – uczyć się, odpoczywać na przerwach i bawić się w CZYSTYM POWIETRZU.

Naszym celem jest zakup 20 urządzeń filtrujących skażone powietrze. Wszystkie urządzenia, które otrzymamy oraz zakupimy – przekażemy szkołom, przedszkolom oraz żłobkom w gminie Tuchów.

Zachęcamy do włączenia się w projekt wszystkie osoby, firmy, którym nie jest obojętny problem smogu w naszym rejonie!

Dotychczas do akcji przyłączyli się:

Oczyszczacz powietrza

Przypominamy, iż w ramach koalicji dla czystego powietrza w Tuchowie Centrum Zdrowia Tuchów oraz Urząd Miasta Tuchowa w maju 2017 zakupili i przekazali tuchowskiemu Przedszkolu Publicznemu dwa oczyszczacze Fellowes AP 300. Łącznie jest już 10 oczyszczaczy! Gorąco zapraszamy do wspólnej akcji dla naszych dzieciaków.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.