„Ziemio ojczysta” – sukces literacki Julii Baran i Aleksandry Walochy

17 maja 2018, Kultura i Edukacja

9 maja 2018 roku okazał się niezwykłym dniem dla uczennic Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie. Zostały ogłoszone wyniki XIV Małopolskiego Konkursu Literackiego „Ziemio ojczysta” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 101 im. Hansa Christiana Andersena w Krakowie pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018.

Julia Baran z klasy VII c została laureatem i zdobyła nagrodę II stopnia. Nagrodę III stopnia i tytuł laureata otrzymała też Aleksandra Walocha z klasy V b.

Zadanie dla uczniów brzmiało: napisz pracę, która będzie wyrazem twojego patriotyzmu – przywiązania do polskiej ziemi, tradycji, obyczajów, historii oraz do naszej współczesności.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 20 czerwca 2018 roku w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. O uroczystym finale konkursu poinformujemy z przyjemnością! A już dziś gratuluję moim uczennicom sukcesu i wzięcia udziału w konkursie.

Renata Gąsior


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookie. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej polityce prywatności.