Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Po raz dziesiąty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów. Na starcie tegorocznych zawodów stanęli młodzi druhowie z Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowie, Piotrkowice, Siedliskach oraz Tuchowa. W zawodach udział wzięło 111 uczestników: 44 dziewczęta (9 drużyn) oraz 67 chłopców (16 drużyn). 

Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:  

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA – INDYWIDUALNIE  

1 miejsce: BANDYK Roksana /OSP Piotrkowice I/ 
2 miejsce: WÓJCIK Kornelia /OSP Piotrkowice II/ 
3 miejsce: KULIG Milena /OSP Piotrkowice I/ 

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA – DRUŻYNOWO 

1 miejsce: OSP Piotrkowice I 
2 miejsce: OSP Siedliska  
3 miejsce: OSP Piotrkowice II 

KATEGORIA: CHŁOPCY – INDYWIDUALNIE 

1 miejsce: BOŁOZ Patryk /OSP Piotrkowice I/ 
2 miejsce: REJKOWICZ Łukasz /OSP Siedliska I/ 
3 miejsce: BAŁUT Konrad /OSP Piotrkowice I/ 

KATEGORIA:. CHŁOPCY – DRUŻYNOWO 

1 miejsce: OSP Siedliska I 
2 miejsce: OSP Burzyn II 
3 miejsce: OSP Piotrkowice II 

W uroczystym zakończeniu zawodów udział wzięli: członek ZOP ZOSP RP w Tarnowie, wiceprezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie druh Krzysztof Siwak oraz zastępca burmistrza, przewodniczący GKRPA w Tuchowie, wiceprezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Wiktor Chrzanowski, którzy najlepszym wręczyli puchary i dyplomy.  

Osoby i drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach, będą reprezentowały OG ZOSP RP w Tuchowie podczas zawodów powiatowych, które 10 marca br. odbędą się w Wojniczu. 

Sędzią głównym zawodów był druh Wiesław Siedlik, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali członkowie Powiatowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich przy ZOP ZOSP RP w Tarnowie.

Po raz kolejny organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Gmina Tuchów. Patronat medialny nad zawodami objęli: Imprezowy Region oraz Wojciech Kras WK-FOTO Fotografia. 

Zawody odbyły się zgodnie z Regulaminem Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych przyjętym przez Zarząd Główny ZOSP RP 6 grudnia 2023 roku. Od tego też terminu zawody te odbywają się na poziomach: gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz krajowym.    

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników!

Fotorelacja przygotowana przez Wojciecha Krasa i Sylwię Niemiec.