Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Informacje urzędowe

Widzisz nieprawidłowości w odbiorze odpadów? Zgłoś to!

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami oraz trudnościami w odbiorze odpadów komunalnych Burmistrz Tuchowa zwraca się z prośbą o dokumentowanie fotograficznie nieprawidłowości (mieszanie odpadów w śmieciarce, odbiór odpadów nieoznakowanym pojazdem) i przesyłanie na adres e-mail: um@tuchow.pl.

Zgłoszenia braku odbioru odpadów zgodnie z harmonogramem można dokonać telefonicznie pod nr tel. 14 6525 218 wew. 10 lub 11.

Przesłane fotografie pozwolą na skuteczne wyegzekwowanie zapisów umowy z przedsiębiorcą realizującym usługę odbioru odpadów.

Burmistrz Tuchowa dokłada wszelkich starań, aby usługa odbioru odpadów była realizowana zgodnie z umową i była satysfakcjonująca dla mieszkańców.

Oświadczenie dot. wartości sprzedaży napojów alkoholowych

Burmistrz Tuchowa przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż alkoholu o obowiązku złożenia do 31 stycznia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w roku poprzednim oraz o wniesieniu opłaty za korzystanie z zezwoleń.

Wypełniony formularz należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Tuchowie.

Należy pamiętać, aby do złożonego oświadczenia dołączyć wydruki z kas fiskalnych lub systemów komputerowych potwierdzające deklarowaną wartość sprzedaży.

Oświadczenie 2021 [wersja edytowalna]

Oświadczenie 2021 [wersja pdf]

Ostrzeżenie meteorologiczne: marznące opady


Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dot. możliwości wystąpienia marznących opadów. Prawdopodobieństwo wystąpienia to 80%.

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, w rejonach podgórskich do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, w rejonach podgórskich -6°C.

Ważne:
Od: 2022-12-20 11:00
Do: 2022-01-20 16:00
synoptyk IMGW-PIB: Małgorzata Marcinek
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Awaria magistrali wodociągowej

Spółka Komunalna „Dorzecze Białej” Sp. z o.o. informuje, że z powodu awarii na wodociągowej magistrali przesyłowej dziś, tj. 19.01.2022 r. występuje przerwa w dostawie wody z wodociągu publicznego dla części mieszkańców gminy Tuchów oraz całej gminy Ryglice. Za utrudnienia przepraszamy. Służby pracują w miejscu awarii.

AKTUALIZACJA: ok. godz. 0:06 dostawa wody została wznowiona. Awaria została usunięta.

Darmowa pomoc prawna

Darmowa pomoc prawna na terenie gminy Tuchów realizowana jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

(więcej…)
Skip to content