Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Informacje urzędowe

11. rocznica katastrofy smoleńskiej

W sobotę 10 kwietnia 2021 r., w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz 81. rocznicę mordu w Katyniu , przedstawiciele tuchowskiego samorządu – kierownictwo Urzędu Miejskiego w Tuchowie oraz radni Rady Miejskiej w Tuchowie złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar obu tych tragedii uczczono wspólną modlitwą i minutą ciszy.

(więcej…)

Sprawdź trzeźwość zanim wyruszysz w drogę

W Komisariacie Policji w Tuchowie od kilku tygodni działa bezpłatny alkotest. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób można sprawdzić trzeźwość. Alkotest zamontowany został przy wejściu do komisariatu.

Liczba nietrzeźwych kierowców jest przerażająca. Często nieświadomie, dzień po spożyciu alkoholu siadamy za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Alkotest zamontowany w Komisariacie Policji w Tuchowie pozwala na samodzielne i szybkie wykonanie testu trzeźwości i sprawdzenie, czy możemy z czystym sumieniem usiąść za kierownicą – mówi Wiktor Chrzanowski, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

Alkotest został zakupiony ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, a korzystanie z niego jest zupełnie bezpłatne.

Na zdjęciu: Wiktor Chrzanowski, zastępca burmistrza Tuchowa oraz kom. Tomasz Stachurski, komendant Komisariatu Policji w Tuchowie

Przetarg ustny nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego

Burmistrz Tuchowa ogłasza przetarg ustny nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego o powierzchni 58,90 m² w budynku Sokoła w Tuchowie przy ul. Chopina 10, wraz z wydzierżawieniem przyległego placu o powierzchni 30,00 m2, na czas określony tj. na dziesięć lat z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej gastronomicznej.

(więcej…)

Nieodpłatna pomoc prawna

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Tarnowie z dniem 29 marca 2021 roku do odwołania zawiesiło osobiste udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej we wszystkich punktach zlokalizowanych w Powiecie Tarnowskim, w tym również w Tuchowie. Od tego dnia porady prawne udzielane są wyłącznie za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (tj. telefonicznie, e-mail itd.)

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 146883327 lub +48 571356913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Tarnowskim znajdują się na stronie poradyprawne.powiat.tarnow.pl.

Źródło: www.powiat.tarnow.pl

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy spis powszechny jest fotografią społeczeństwa pokazującą, jak żyjemy i jak na przestrzeni lat zmienia się struktura społeczna, demografia i warunki życia.

Najbliższy spis powszechny będzie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.(planowania zmiana wydłużenia terminu do 30 września 2021 r.)

Już dziś spisz się sam: https://spis.gov.pl/

(więcej…)

Maseczki i płyn dezynfekujący dla parafii

W czwartek przed południem do wszystkich parafii w gminie Tuchów trafiło 13 tys. maseczek oraz 115 litrów płynu do dezynfekcji. Maseczki oraz płyn zostały przekazane za pośrednictwem Komendanta Miejskiego PSP przez Wojewodę Małopolskiego w związku z Wielkanocą i wzmożoną obecnością wiernych w kościołach. Dystrybucją maseczek i płynu zajęli się druhowie z OSP w Tuchowie.

(więcej…)

W Wielki Piątek urząd nieczynny

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 78/2021 Burmistrza Tuchowa z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie ustalenia dnia wolnego od pracy w Urzędzie Miejskim w Tuchowie w roku 2021 za święto przypadające w sobotę,  dzień 2 kwietnia 2021 r. – Wielki Piątek,  jest dniem wolnym od pracy w tut. Urzędzie.

W sprawach pilnych dotyczących rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego proszę kontaktować się pod numer telefonu: 511 776 466.

Skip to content