Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Placówka Wsparcia Dziennego otwarta w Tuchowie

Placówka Wsparcia Dziennego „Wspólne szczęście” została otwarta w Tuchowie przy ulicy Zielonej. Obecnie prowadzony jest nabór na nieodpłatne zajęcia świetlicowe trwające przez cały rok kalendarzowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:00 do 19:00. Oferta dotyczy dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 roku życia.

Placówka oferuje:
– zajęcia plastyczne,
– warsztaty kulinarne,
– zajęcia językowe,
– zajęcia muzyczne,
– zajęcia sportowe,
– nocki filmowe,
– urodziny wychowanków,
– wyjścia i wycieczki,
– inne zajęcia związane z zainteresowaniami.

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy w placówce przy ulicy Zielonej 5 w Tuchowie.

Tel: 888-110-891

swietlicawspolneszczescie@gmail.com

Jednocześnie informujemy, że placówka zatrudni logopedę – wymagane wykształcenie wyższe kierunkowe oraz doświadczenie w pracy z dziećmi. Świetlica oferuje umowę o pracę w wymiarze 1/2 lub 1/4 etatu od 1 października 2022 r. Praca w godzinach od 15.00 do 19.00.

Poszukiwana jest osoba kreatywna, dynamiczna, odpowiedzialna z umiejętnością pracy w zespole. Praca obejmuje opiekę nad dziećmi, organizację zajęć, prowadzenie dokumentacji.

Osoby zainteresowane powinny przesłać CV na adres stowarzyszeniewspolneszczescie@gmail.com lub skontaktować się telefonicznie pod numerem 888 110 891.

Ofiaruj choinkę na tuchowski rynek

Już niebawem na tuchowskim rynku udekorowana zostanie choinka bożonarodzeniowa. Wzorem lat ubiegłych chcielibyśmy zapytać mieszkańców gminy Tuchów, czy zechcieliby ofiarować drzewko choinkowe na tuchowski rynek.

(więcej…)

Mikołaj też gra w szachy

27 listopada w Domu Strażaka w Karwodrzy Święty Mikołaj zainaugurował swoje coroczne odwiedziny grzecznych dzieci, a jako pierwsi otrzymali prezenty młodzi szachiści z naszej gminy. Rozdanie prezentów poprzedził turniej szachowy, który został rozegrany w trzech grupach wiekowych. Wyniki znajdują się w poniższych linkach.

(więcej…)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuchowie zrealizowali projekt „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zakończyła realizację przedsięwzięcia “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj”. To już druga odsłona projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, który realizowała tuchowska szkoła. 

(więcej…)

Kolejny medal na mistrzostwach Polski

19. listopada w Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw Młodzików. Do zawodów zgłoszono 8 zespołów, w tym 3 drużyny z województwa mazowieckiego. Trener kadry z Krakowa powołał 8 zawodników, po jednym w każdej kategorii wagowej. Zaszczytu reprezentowania Małopolski w kategorii wagowej do 50 kg, dostąpił zawodnik MOSiR-u Tuchów, wychowanek trenera Marka Srebro – Jakub Nakielny.

(więcej…)

Mikołajkowy turniej szachowy

W niedzielę, 27 listopada o godz. 9.00 w Domu Strażaka w Karwodrzy odbędzie się 10 Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zgłoszenia należy składać do środy 23 listopada poprzez formularz, który znajduje się na stronie szachy.cal24.pl

(więcej…)

Misyjny Jarmark z Aniołami

Jak co roku w trzecią niedzielę adwentu (11. grudnia) w Tuchowie na dziedzińcu bazyliki odbywa się Misyjny Jarmark z Aniołami. W tym roku będzie to już 16. edycja tego wydarzenia. Misyjny Jarmark z Aniołami to coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków i wyrobów takich jak kiełbasy, pierogi czy klasztorny chleb. Oczywiście wszystko robione jest własnoręcznie, a dochód przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku zbierane są fundusze na pomoc umęczonej przez wojnę Ukrainie. Poprzez Prowincję Lwowską Zgromadzenia Redemptorystów pieniądze, które uda nam się zebrać przekazane zostaną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i wszystkich tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku działań wojennych.

(więcej…)

Turniej szachowy w Kielanowicach

13 listopada w świetlicy dydaktyczno–oświatowej w Kielanowicach rozegrano Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedlowej – Tuchów Prawobrzeżny. Inicjatorem tego turnieju był radny – Janusz Łukasik.

(więcej…)

Tłumy uczestników IV Niepodległościowej Nocy w Muzeum

W czwartek wieczorem odbyła się IV Niepodległościowa Noc Muzeum w Tuchowie zorganizowana przez Dom Kultury, Towarzystwo Miłośników Tuchowa, Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica w Tuchowie, Szkołę Muzyczną I Stopnia w Tuchowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie i Radę Osiedlową Tuchów Lewobrzeżny.

(więcej…)
Skip to content