Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Mirosław Jurek z Siedlisk zaprzysiężony na igrzyska zimowe

Mirosław Jurek z Siedlisk został powołany do reprezentacji Polski na XX Zimowe Igrzyska Głuchych „Erzurum 2023” w Turcji. Olimpiada zostanie przeprowadzona w dniach od 2 do 12 marca 2024 r. w Erzurum w Turcji, a reprezentujący barwy Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Świt” Mirosław Jurek wystąpi w narciarstwie alpejskim. Zaprzysiężenie reprezentacji na XX Zimowe Igrzyska Głuchych odbyło się 28 lutego 2024 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej w Hotelu Holiday Park w Warszawie.

(więcej…)

Wnioski o dopłaty do kukurydzy – do 29 lutego!

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy, którzy zostali poszkodowani w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym, spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

(więcej…)

Relacja z XIV Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Tuchowa

17 lutego 2024 roku w świetlicy filii Domu Kultury „Zielony Domek” w Tuchowie rozegrano XIV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. Uczestniczyło w nim niemal 60 szachistów między innymi z Gorlic, Dobczyc, Tarnowa i Tuchowa. Oficjalnego otwarcia dokonała Burmistrz Tuchowa pani Magdalena Marszałek, która rozegrała pierwszą medialną partię z Januszem Łukasik – przewodniczącym Rady Osiedlowej – Tuchów Prawobrzeżny. 

(więcej…)

Udane rozpoczęcie nowego sezonu w judo

Po dwumiesięcznej przerwie startowej, 17 lutego 2024 roku w Rybniku, odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów (roczniki 2004-2006), w którym prawo startu mieli również kadeci (2007-2009). Nasz klub Judo MOSIR Tuchów reprezentowała kadetka Natasza Potok (2007), która wystąpiła w wyższej kategorii wagowej do 48 kg (9 zawodniczek).

(więcej…)

Wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, że od 12 lutego 2024 roku, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

(więcej…)

Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Po raz dziesiąty w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów. Na starcie tegorocznych zawodów stanęli młodzi druhowie z Burzyna, Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Lubaszowej, Łowczowie, Piotrkowice, Siedliskach oraz Tuchowa. W zawodach udział wzięło 111 uczestników: 44 dziewczęta (9 drużyn) oraz 67 chłopców (16 drużyn). 

(więcej…)

Posiłek w szkole i w domu na lata 2024-2028

Gmina Tuchów realizuje program pomocy mieszkańcom w zakresie dożywiania w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024 – 2028, który został ustanowiony Uchwałą nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 r. r. (M. P. z 2023 r. poz. 881). Działania w ramach Programu realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie. Program dofinansowany jest ze środków budżetu państwa.

(więcej…)