Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Nadanie mieszkańcowi gminy Tuchów pierwszego stopnia oficerskiego

Dnia 12 stycznia 2021 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie odbyła się uroczystość nadania pierwszego stopnia oficerskiego panu szer. nie podl. ob. sł. wojsk. Stefanowi Rojkowiczowi, mieszkańcowi Łowczowa.

To dzisiejsze mianowanie jest symbolem podziękowania i podkreślenia wielkich zasług dla Polski. Nie byłoby dzisiaj prawdziwej suwerennej Polski, gdyby nie tacy ludzie jak Pan – Panie Poruczniku – te słowa Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie pan ppłk Andrzej Korytko skierował do szer. nie podl. ob. sł. wojsk. Stefana Rojkowicza.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tarnowie w imieniu Prezydenta RP wręczył panu Rojkowiczowi akt mianowania na pierwszy stopień oficerski. Uroczystość odbyła się z udziałem Magdaleny Marszałek, burmistrza Tuchowa.

Panie Poruczniku gratulujemy i życzymy dużo zdrowia.

(więcej…)

IV Tuchowski Orszak Trzech Króli przejechał ulicami Tuchowa

IV Tuchowski Orszak Trzech Króli za nami! Barwny korowód orszakowy przejechał ulicami Tuchowa.

Serdecznie dziękujemy organizatorom orszaku: Parafia pw. NNMP w Tuchowie, Parafia pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Tuchowie, Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, rodzina Sajdaków z Tuchowa, Stanisław Podraza, Aleksander Kajmowicz.

Dziękujemy mieszkańcom Tuchowa i okolic za miłe przyjęcie orszaku. Reżim sanitarny nie pozwolił na aktywny udział w orszaku, jednak udało się wyczuć wielką potrzebę wspólnego przeżywania ważnych świąt i wydarzeń.

(więcej…)

IV Tuchowski Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2021 r. odbędzie się IV Tuchowski Orszak Trzech Króli. Ze względu na ograniczenia epidemiczne tegoroczny orszak odbędzie się w formie przejazdu ulicami miasta. Szczegóły na plakacie.

Świąteczny Kurier Tuchowski

Oddajemy w Państwa ręce grudniowy numer naszej lokalnej gazety. Świąteczne życzenia kierują do Państwa władze samorządowe na czele z burmistrz Tuchowa Magdaleną Marszałek oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Tuchowie Stanisławem Obrzutem. Zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt życzą Państwu również przedstawiciele szkół, instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

(więcej…)

Nie wycofuj się rakiem – zbadaj swoje jelita!

Mieszkańcy naszego regionu w wieku od 50 do 65 lat mogą bezpłatnie wykonywać kolonoskopię w Centrum Zdrowia Tuchów. To profilaktyczne badanie diagnostyczne jelita grubego pozwala m.in. usunąć zmiany, które w przyszłości mogą skutkować rozwojem choroby onkologicznej.

Rejestracja pod numerem 728 588 355.

(więcej…)
Skip to content