Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Ogólnopolskie otwarcie sezonu grzybowego

Zapraszamy wszystkich do Ryglic na ogólnopolskie otwarcie sezonu grzybowego Grzybobranie w Paśmie Brzanki – Ryglice 2021. Imprezę będzie prowadził ceniony grzyboznawca, autor portalu Nagrzyby.pl Pan Wiesław Kamiński. Oprócz Gminy Ryglice w wydarzeniu wezmą udział gminy sąsiednie – Tuchów, Jodłowa i Skrzyszów. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w piątek 25 czerwca o godz. 16.00 na ryglickim rynku.

(więcej…)

Weź udział w projekcie „Praca z POWER-em!”

W Tarnowie rusza nabór do IV edycji projektu „Praca z POWER-em!”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych do 29 roku życia. Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROKATYWNI rozpoczęła rekrutację uczestników spośród mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Spotkania rekrutacyjne będą się odbywać w Tarnowie. Udział w projekcie „Praca z POWER-em!” jest bezpłatny.

(więcej…)

Wytyczne Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje o wytycznych w sprawie praktycznego wdrażania zasad spełniania wymagań bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących świnie, a także szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń oraz plan bezpieczeństwa biologicznego dla gospodarstw utrzymujących świnie w liczbie 50 sztuk średniorocznie, nie zatrudniających pracowników do obsługi zwierząt.

(więcej…)

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu (TPK) 800 137 200

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 –  pacjenci otrzymają niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach.

(więcej…)

Koncert zespołu PECTUS w Tuchowie

Już 6 czerwca PECTUS zagra w Tuchowie na TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW Festiwal. Zespół, tworzony przez pochodzących z Bogoniowic pod Ciężkowicami braci Szczepaników wystąpi 6 czerwca podczas kolejnej edycji Festiwalu TRZYMAJ SIĘ ZDRÓW. Plenerowa impreza połączona zostanie z promocją zdrowia i profilaktyką.

(więcej…)

O Tuchowie na Mazowszu

O Kasztelanie i jego żonie, Tuchowie oraz dalekim Sierpcu na Mazowszu można przeczytać w ciekawym artykule Tomasza Wantucha. Tekst na ten temat niedawno ukazał się w naszym lokalnym czasopiśmie „Tuchowskie Wieści” oraz w lokalnej gazecie „Ekstra Sierpc” na Mazowszu. Autor tekstu, niestrudzony badacz dziejów historii naszego miasta dokonał ciekawego odkrycia sprzed ponad 300 lat, które dotyczy nie tylko naszego tuchowskiego grodu ale także miasta Sierpc na Mazowszu, co spotkało się  z dużym zainteresowaniem jego mieszkańców oraz czytelników.

(więcej…)

Szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego zostanie przeprowadzona w dniach od 7 do 14 maja 2021 roku. Zostanie ona przeprowadzona poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów i jej ręczne wyłożenie.

(więcej…)
Skip to content