Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktualności

Judocy na turnieju w Jaśle

Dwójka młodzików trenera Marka Srebro uczestniczyła w Turnieju Judo Carpatia Cup w Jaśle, który odbył się 25.03.2023 roku. W kategorii wagowej do 55 kg Nataniel Sajdak, wygrywając 4 walki przed czasem, dotarł do finału. W finale musiał uznać wyższość zawodnika A. Dębskiego (Akademia Judo Rzeszów) i zajął 2 miejsce. Kornelia Ciszek w kategorii wagowej do 70 kg szybko rozprawiła się z przeciwniczkami, wygrała 4 walki przed upływem regulaminowego czasu i zajęła 1 miejsce. W zawodach tych nie uczestniczył ze względu na chorobę Tomasz Dziga, który w młodzikach należy do krajowej czołówki. 

(więcej…)

Udany debiut Nataszy Potok

Sześcioro polskich judoków z reprezentacji Polski kadetów wywalczyło 6 medali w zawodach z cyklu International Tour w słowackiej miejscowości Pezinok w dniu 25.03.2023 roku. Po raz pierwszy do reprezentacji Polski została powołana na zagraniczny wyjazd, zawodniczka MOSiR-u Tuchów – Natasza Potok. Podopieczna trenera Marka Srebro w kategorii wagowej do 44 kg, wygrała wszystkie swoje walki przed czasem zdobywając złoty medal.

(więcej…)

Sukces MDP OSP Piotrkowice na zawodach powiatowych

67 chłopców i 70 dziewcząt reprezentujących młodzieżowe drużyny pożarnicze z terenu powiatu tarnowskiego oraz gościnnie 4 chłopców (OSP Binarowa) i 5 dziewcząt (OSP Staszkówka) z powiatu gorlickiego wzięło ostatecznie udział w niedzielę 19 marca br. w V Powiatowych Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

(więcej…)

Apteka „Słoneczna” czynna cały tydzień

Informuje, że od 1. kwietnia 2023 roku Apteka „Słoneczna” będzie czynna cały tydzień. Od poniedziałku do piątku będzie czynna od 7:00 do 21:00, natomiast w soboty, niedziele i święta w godz. 8:00-21:00.

Zmiana ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 24 marca 2022 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 764), z dniem 31 grudnia 2022 r. zezwolenia w zakresie skupu konopi włóknistych wydane przez marszałka województwa oraz zezwolenia na uprawę konopi włóknistych wydane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) straciły ważność. Z dniem 1 stycznia 2023 r. warunkiem prowadzenia działalności w zakresie uprawy lub skupu konopi włóknistych jest uzyskanie wpisu do rejestru konopi włóknistych, prowadzonego przez właściwego dyrektora oddziału KOWR ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę podmiotu zamierzającego uprawiać lub skupować konopie włókniste.

(więcej…)

Spotkania informacyjne

Pogórzańskie Stowarzyszenie Rozwoju zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne nt.:
– Informowanie na temat warunków i sposobów realizacji i rozliczania projektów,
– Prezentacja projektów realizowanych i zrealizowanych
w ramach działania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020.

(więcej…)

Zastępcza komunikacja autobusowa

„PKP Intercity” S.A. Zakład Południowy w Krakowie uruchomi zastępczą komunikację autobusową, która podyktowana jest realizowanymi przez PKP PLK S.A. pracami na sieci PKP w dniach od 12.03 do 10.06.2023 roku, czego efektem będzie zmiana tras kursowania pociągów PKP Intercity S.A.

(więcej…)
Skip to content