Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

3 MAJ SIĘ FESTIVAL za nami!

3 maja na rynku w Tuchowie odbyła się Wielka Majówka Centrum Zdrowia. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. koncerty w ramach pierwszej edycji 3MAJ SIĘ FESTIVAL: muzyka-maj-medycyna.

Początek festiwalu rozpoczęła tarnowska formacja The Neverhood, która zapewniła publiczności kojące klimaty smooth jazzu oraz bluesa.

Po nich na tuchowskim rynku zabrzmiały hardrockowe brzmienia. Mocne wrażenia i podwyższone ciśnienie zaserwował nam krakowski zespół Black Jack. Przez ponad godzinę publiczność bawiła się przy dźwiękach „czarnych Jacków”. Black Jack to mocny męski wokal w połączeniu z ostrymi gitarowymi riff’ami i energiczną sekcją rytmiczną, o czym mogliśmy się przekonać podczas 3MAJ SIĘ FESTIVAL.

Gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu była częstochowska kapela Habakuk. Grupa zatroszczyła się o wspaniałe samopoczucie wszystkich fanów, którzy przybyli tego wieczoru na tuchowski rynek. Usłyszeliśmy m.in. utwory z najnowszego krążka „Sztuka ulotna”, jak i kawałki pochodzące z poprzednich płyt. Publiczność upomniała się o bisy, skandując „Habakuk, Habakuk!”. O godz. 20:30 zabrzmiały ostatnie rytmy w reggaeowym klimacie.

Na zakończenie festiwalu wystąpiła tarnowska grupa Cafe. Do godziny 22:00 mogliśmy się bawić przy muzyce lat 80. i 90. Na płycie rynku zabrzmiały największe hity tych lat, m.in „One” grupy U2 oraz na koniec imprezy niesamowity numer „Purple rain” Prince’a wykonany wspólnie z prezesem Centrum Zdrowia Tuchów Tomaszem Olszówką.

Ostatnie minuty Wielkiej Majówki to pokaz tańca z ogniem, który zaprezentowała grupa Parafjanie Ognia.

Wielka Majówka to nie tylko koncerty. Od godziny 9:00 odbywały się zawody o Puchar Centrum Zdrowia we wspinaczce na czas amatorów. Wyniki rywalizacji można zobaczyć na stronie La Roca: kliknij tutaj!


Przez cały dzień nie zabrakło również medycznych akcentów, których organizatorem było Centrum Zdrowia Tuchów. Koncertowej zabawie towarzyszyła promocja zdrowia oraz akcja profilaktyczna m.in. w zakresie profilaktyki chorób piersi. W namiotach ustawionych na rynku można było skorzystać m.in. z mini szkoły rodzenia, bezpłatnych konsultacji lekarskich, a także wykonać badania EKG czy pomiar glukozy.

Podczas festiwalu od 9:00 do późnych godzin wieczornych, każdy kto pojawił się na rynku w Tuchowie mógł skorzystać z wielu atrakcji, które zapewnili główni organizatorzy: Centrum Zdrowia Tuchów, Dom Kultury w Tuchowie, muzycznytarnow.pl, Ścianka wspinaczkowa La Roca, Miejski Klub Sportowy Tuchovia.

Podziękowania dla organizatorów, partnerów oraz sponsorów.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!
Fotografie: Maciej Maziarka, Wiktor Chrzanowski

Organizatorzy:
Centrum Zdrowia Tuchów
Miejski Klub Sportowy Tuchovia
Ścianka wspinaczkowa La Roca
Dom Kultury w Tuchowie

Skip to content