Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

6 medali tuchowskich judoków

17 listopada 2012 roku judocy U.K.S. Sokół Tuchów uczestniczyli w XI Międzynarodowym Turnieju z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozgrywanym w Krośnie. Jedenastoosobowa ekipa trenera Marka Srebro wywalczyła 6 medali. Na najwyższym podium stanęła Karolina Karwat w kategorii wagowej do 30 kg wygrywając 4 walki.

Natalia Wzorek w tej kategorii, uległa nieznacznie swojej klubowej koleżance, ale w pozostałych walkach nie dała żadnych szans rywalkom i ostatecznie wywalczyła srebrny medal. Ze srebrnymi medalami powrócili również Filip Wantuch (wygrywając 4 walki, z tego 3 przed regulaminowym czasem w kategorii do 27 kg) oraz Mateusz Poręba (3 wygrane przed czasem w kategorii do 60 kg).
Brązowe krążki wywalczyli Dominik Komendacki (33 kg) i Gabriela Gut (40 kg).
Warto dodac, że w turnieju uczestniczyło 221 zawodników!, reprezentujących 22 kluby z Polski, Ukrainy, Słowacji i Rumunii.