Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Amatorska Liga Szachowa Powiatu Tarnowskiego

10 grudnia br. w Łęgu Tarnowskim został rozegrany finał drużynowego turnieju szachowego III edycji Amatorskiej Ligi Szachowej Powiatu Tarnowskiego. W finale wzięły udział drużyny z: Burzyna, Pleśnej, Tarnowa, Wróblowic, Łęgu Tarnowskiego.

W całym turnieju uczestniczyło 25 drużyn – 100 szachistów z powiatu tarnowskiego. Po rozegraniu pięciu turniejów – 850 partii szachowych – mistrzami naszego powiatu została drużyna Janosiki Tarnów. Znakomicie spisali się szachiści reprezentujący tuchowską gminę – Gentelmeni Tuchów – zdobywając puchar i srebrne medale.

Skład tuchowskiego zespołu: M. Sarad, W. Lisak, A. Kępowicz, K. Rempała, K. Kucharczyk, W. Sajdak, A. Rempała, D. Lisak, T. Magdziarczyk.

Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęły następujące drużyny: Gold Janowice, Jordan Zakliczyn, Kana Junior Tarnów, Team Siedliska, Młode Orły Skrzyszów, Łęg Tarnowski, MOSIR Senior Tuchów, SP Rzuchowa, MOSIR Junior Tuchów, Strusinianka Tarnów, Asteriksy Szynwałd, Skoczki Gmina Tarnów, Czarny Dym Pleśna, Joniny, SP 1 Wola Rzędzińska, Sokół Tuchów, Wojnicz, Zaczarnie Lisia Góra, Szczepanowice, Jordan junior Zakliczyn, SP Faściszowa, Zwycięzcy Pleśna, Kana Junior II Tarnów.

W kategorii „junior” zwyciężyła Kana Tarnów.

Mistrzami na poszczególnych szachownicach w klasyfikacji indywidualnej zostali: Krzysztof Niemiec [Gold], Krzysztof Rempała [Gentelmeni], Stanisław Kilian [Janosiki], Paweł Bober [Jordan]. Najlepszą juniorką została Gabriela Łabędż [Młode Orły], a najlepszym juniorem Dominik Kukułka [Kana]. Po zakończonym turnieju najlepsi zawodnicy i drużyny otrzymały: puchary, statuetki, medale i dyplomy.

Sponsorami ligi byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie i organizatorzy poszczególnych turniejów. Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz z Tarnowa.

Kolejną IV edycję rozpoczynamy w styczniu 2017 r. w Burzynie. Serdecznie zapraszamy czteroosobowe drużyny z naszego powiatu – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w przyszłorocznych turniejach.

Aktualne szachowe informacje na stronie: chessarbiter.com