Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Bal Ekologiczny w Publicznym Gimnazjum w Siedliskach

27. stycznia 2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Siedliskach po raz ósmy odbył się Bal Ekologiczny. Całe przedsięwzięcie organizuje p. mgr inż. Elżbieta Wrona, której w przygotowaniach pomagają nauczyciele gimnazjum. Nie obyłoby się również bez ogromnego zaangażowania uczniów!

EKO – BAL jest ukoronowaniem Dni Ekologicznych w gimnazjum, na które składały się: konkurs plastyczny o temacie „Polska Czerwona Księga: gatunki roślin zagrożonych wyginięciem”, konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową wykonaną z surowców wtórnych oraz pokaz mody ekologicznej, czyli stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Bezpośrednio przed balem Samorząd Uczniowski rozprowadzał samodzielnie wykonane kotyliony. A tuż po 16.00 nastąpił punkt kulminacyjny programu, czyli pokaz mody ekologicznej. Nasze modelki i modele wspaniale prezentowali się na wybiegu, gdzie wśród reflektorów, oklasków, rytmicznej muzyki i fleszy aparatów fotograficznych stworzyli niezwykłe show! Można by powiedzieć, że nasz pokaz miał w sobie coś z pokazów Haute Couture – stroje wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością, elegancją, a projektanci włożyli w wykonanie całe swoje serce.

Po pokazie jury wybrało Króla i Królową Balu, wręczono wyróżnienia oraz zostały ogłoszone wyniki konkursów na plakat i maskę karnawałową. W dalszej części rozpoczęła się zabawa karnawałowa wraz z loterią fantową przygotowaną i przeprowadzoną przez rodziców gimnazjum.
Można by powiedzieć – „Niech żyje bal!”

Zapraszamy do galerii.

Skip to content